Týmy jsou ve finálových turnajích rozděleny v každé věkové kategorii do dvou základních skupin a následně 4 nejlepší z každé skupiny postoupí do Zlaté skupiny, v níž se utkají o prvenství i další umístění. Nejlepší klub v součtu všech kategorií se pak stává absolutním vítězem Ondrášovka Cupu.

Ondrášovka Cup se hraje už pátým rokem a pro všechny mládežnické týmy je skvělou zkušeností a zároveň v podstatě jedinou příležitostí utkat se se všemi nejlepšími českými týmy. „ Z původně regionálního projektu se stal Pohár mládeže FAČR. Z Ondrášovka Cupu se stal masový projekt, který zasahuje do většiny regionů České republiky. Během podzimu už se odehrálo 55 předkvalifikací a kvalifikačních turnajů, což nemá v historii projektu obdoby. I letos obohacujeme Ondrášovka Cupu o několik novinek, kdy chceme turnaje co nejvíce přiblížit profesionálnímu fotbalu. Zaměříme se rovněž na kultivaci fotbalového prostředí, tréninkový proces, správné stravování a pitný režim a také bychom rádi přinesli ještě více radosti ze hry.", říká Libor Duba, generální ředitel společnosti Ondrášovka.

Fotbal ale nejsou jen vítězství a body. Důležité je, aby se všichni fotbalem bavili. Každý na fotbalu miluje hlavně góly. Právě krásných gólů, kterých na Ondrášovka Cupu padají stovky, se týká další nová aktivita Ondrášovka Cupu. „K velkým fotbalovým projektům patří i ankety, a proto jsme se rozhodli vyhlásit anketu Gól Ondrášovka Cupu. V průběhu každého finálového turnaje vybíráme šest kandidátů na vítězný gól. Videa s těmito góly zveřejníme na turnajovém webu, kde budou moci všichni hlasovat. Výherce každé věkové kategorie se může těšit na hodnotnou cenu. Gólem Ondrášovka Cupu 2017 se však stane pouze jeden, který dostane nejvíce hlasů. Všichni se už teď těšíme na krásné góly, bez kterých by fotbal nebyl fotbalem," uzavírá Libor Duba.

V sobotu se hrají zápasy v základních skupinách. V neděli pak duely o umístění. Po oba dny je začátek vždy v 8 hodin.   (tz)