Na čtvrtý pokus se mladí fotbalisté Hradce dočkali vítězství v Ondrášovka Cupu - Poháru mládeže FAČR. V Ústí nad Orlicí se hrál finálový turnaj nejstarší věkové kategorie U13 a po třech druhých místech v doposud odehraných kategoriích U8, U9 a U12 si „votroci" konečně přivezli domů vítěznou trofej.

Hradec dokázal na předchozích turnajích vždy získat stříbrné medaile, ale zlato pořád talentovaným Východočechům unikalo. Až finálový turnaj kategorie třináctiletých přinesl „votrokům" prvenství. Na druhém místě skončila Zbrojovka Brno a třetí byl FK Jablonec. Fotbalisté Brna i Jablonce dosáhli na medailové pozice v letošním Ondrášovka Cupu vůbec poprvé.

Hradečtí v základní osmičlenné skupině prohráli jen jednou, když nestačili na Baník Ostrava (0:2). Do Zlaté skupiny však postoupili jednoznačně z první pozice s 18 body a náskokem 7 bodů před Teplicemi, Slováckem a Mladou Boleslaví. V B skupině nasbíraly nejvíce bodů týmy Jablonce, Dukly, Zbrojovky Brno a Frýdku-Místku.

Ve Zlaté fázi, do níž z každé základní skupiny postoupily čtyři týmy, prohrál Hradec dvakrát. Všechny body ztratil s Duklou a Zbrojovkou Brno shodně po výsledku 0:2. Ani jedna porážka ho ale nemohla zastavit na cestě k triumfu se ziskem 15 bodů. Druhá skončila o jediný bod Zbrojovka a třetí o další bod zpátky Jablonec.

Ve Zlaté skupině tentokrát chyběla Sparta, jejíž gólman Radek Novák získal ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje. Trofej pro nejlepšího střelce si odvezl na sever Čech jablonecký Michal Černák. Nejlepší hráč turnaje David Jambor pak obléká dres Zbrojovky Brno.

Konečné pořadí kategorie U13: 1. FC Hradec Králové, 2. Zbrojovka Brno, 3. FK Jablonec nad Nisou.

Individuální ocenění - nejlepší střelec: Michal Černák (FK Jablonec); nejlepší brankář: Radek Novák (AC Sparta Praha); nejlepší hráč: David Jambor (Zbrojovka Brno).   (nik)