Už čtyři zápasy odehráli jeho spoluhráči v zimní přípravě. On se jen dívá. Přitom měl být trumfem, hlavní posilou Hradce Králové pro jarní část fotbalové ligy.

Jenže příchod zkušeného záložníka Tomáše Jirsáka, jenž v minulém roce působil v Kazachstánu, je pořád podobně zamotaný jako na začátku ledna.

„Stav je stejný," přikývl sportovní manažer klubu Pavel Krmaš. V překladu to znamená, že klub Irtyš Pavlodar dál zadržuje hráčovu transferkartu, což je dokument, bez něhož nemůže nastoupit za nový tým.

Pavlodar nechce kartu odeslat, protože je s hráčem ve sporu. Jirsák totiž na podzim z Kazachstánu odešel, protože od června nedostával výplatu. Klub s ním od té chvíle bojuje.

V noci na dnešek však začal přestupní termín, což je chvíle, kdy se do případu zapojí také světová federace FIFA. Ta si vyžádá transferkartu od kazašského svazu, ne od klubu. Spor mezi Jirsákem a Pavlodarem přesto poběží dál.

„Budeme to vyhlížet. Pevně věříme, že do soustředění bude vše vyřešené," říká manažer Krmaš. „Doufáme, že to bude už jen otázka dní," dodává.

Do Chorvatska, kde proběhne finální část přípravy na jarní ligu, odjíždí mužstvo v půlce příštího týdne. Duel s Jabloncem tuto sobotu Jirsák nestihne.

Hradec Králové - Prostějov 6:0

Fakta – branky: 3. a 15. Pázler, 21. Mudra, 49. Súkenník z pen., 59. Vlkanova, 61. vlastní Pančochář. Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Vodrážka. Poločas: 3:0.
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Holeš, Nosek, Polom, Mudra – Martan, Súkenník, Černý, Vlkanova – Pázler (52. Shejbal), Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.
1. SK Prostějov: Halouska – Hladík, Machýnek, Sus, Hýbl (59. Sečkář) – Čtvrtníček, Pančochář, Machálek, Lenger, Píchal – Kroupa.

Bohuslav Pilný, trenér FC Hradec Králové: „Zápas s Prostějovem jsme odehráli s chutí, a to hlavně do šedesáté minuty. Výhra je jednoznačná, i když jsme plno šancí ještě nedali. Utkání splnilo hlavně fakt, že dalo hráčům devadesátiminutovou zátěž. Bylo tam pár tvrdších zákroků, ale nebylo to nic výjimečného. Libor Žondra taky rozdal dost ran. Zhodnotil bych to tak, že rozdal soupeř a my také. Snad budou všichni v pořádku. Honza Pázler, který nedohrál, má zvrtnutý kotník. Kvalitu Prostějova hodnotit nechci… Ale řeknu to takhle: Pro hráče to bylo až moc jednoduché."