V konfrontaci se špičkovým mužstvem fotbalové Synot ligy chtěli obstát a uhrát lepší výsledek než nedávno Pardubice. Nepovedlo se ani jedno. Mladá Boleslav zničila „votroky" 7:0, dala jim ještě o jeden gól víc než regionálnímu rivalovi…

Hradec Králové po středeční hrůze neobhájí loňský primát v Tipsport lize. Základní skupinu dohraje v pátek proti Varnsdorfu.

Dva góly do poločasu, pět po pauze. Celkem sedm kulí spadlo do hradecké sítě a kouč Bohuslav Pilný dštil síru. Výkon v druhém poločase a především samotný závěr zápasu označil za ostudný.

„Do 55. minuty jsme se drželi. I když jsme prohrávali 0:2, tak jsme nepředváděli špatný fotbal. Ale potom se stalo něco, co nejde akceptovat," bublal zlostí v rozhovoru pro Deník kouč Pilný.

Znovu postavil dvě jedenáctky, ale sestava, která naskočila do utkání v druhém poločase mu hnula žlučí. Inkasovala pět branek a znehodnotila úsilí spoluhráčů, kteří na place válčili se silným protivníkem předtím.

„Jak jsme zápas dohráli je ostudné. Bylo to jen o našem přístupu. Ti hráči by měli hrát o fotbalovou čest a to tam vůbec nebylo," pokračoval v nakvašeném tónu Bohuslav Pilný.

Na východě Čech už nebude pokračovat Makedonec Filip Timov, který byl v klubu na třídenní zkoušce. Ofenzivní záložník odehrál první poločas. Víckrát už hradecký černobílý dres neoblékne.

„Je pravidlo, že zahraniční hráč by měl být lepší, než naši kluci. To jsem u něj neviděl. Nepřesvědčil nás," na rovinu konstatoval Pilný, který má bez Makedonce v kádru 27 fotbalistů. „Po dnešku vážně přemýšlím, že počet hráčů zredukujeme," dodal.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 7:0

Fakta - branky: 18. Baroš, 42. Skalák, 56. Čmovš, 56. Chramosta, 74. Skácel, 84. Ladra, 88. Křapka. Rozhodčí: Matějček – Štefan, Machýček. Žluté karty: 1:0 (Polom). Poločas: 2:0.
FK Mladá Boleslav – I. poločas: Diviš – J. Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman – Ščuk, Čermák – Skalák, Magera, Přikryl – Baroš. II. poločas: Šeda – Křapka, Vraštil, Čmovš, Pauschek – Takács, Malpon – Ladra, Chramosta, Skácel – 
Klobása.
FC Hradec Králové – I. poločas: Ottmar – Krátký, Krmaš, Nosek, Plašil – Schwarz, Vobejda – Timov, Zorvan, Javůrek – Pázler. II. poločas: Lindr – Prajza, Nosek, Chleboun, Mareš – Janoušek, Hable – Kopecký, Vlkanova, Shejbal – Černý.

Tabulka skupiny B:
1.    Mladá Boleslav   3    3    0    0    14:0     9
2.    Hradec Králové 2    1    0    1      4:9     3
3.    Varnsdorf          1    0    0    1      0:1     0
4.    Pardubice          2    0    0    2      2:10   0

Zbývá sehrát – pátek 15. ledna, 11.00: Hradec Králové – Varnsdorf (hř. Mladá Boleslav). Středa 20. ledna, 11.00: Varnsdorf – Pardubice (hř. Mladá Boleslav).