Na konci podzimu musel překousnout velkou nepříjemnost. Radim Ottmar, kapitán týmua v minulých sezonách neotřesitelná jistota v bráně, se přesunul na lavičku.

Udělal pár chyb, mančaft nešlapal a konec první poloviny druhé fotbalové ligy odchytal zkušený Jiří Lindr.

Pro jaro, které mělo začít sobotním derby v Pardubicích (zápas byl však odložen) se situace vrací do starých kolejí. „V bráně začne Radim,“ řekl trenér Karel Havlíček. Ottmar zůstává i kapitánem týmu.

Pro vlasatého gólmanaje to dobrá zpráva. Na návrat mezi tyče se celkem upnul. Už na konci podzimu sliboval: „V přípravě se rozhodně o místo porvu.“

V zimě to potvrdil a pár dnů před začátkem sezony netajil: „Měl jsem opravdu velkou motivaci se o jedničku poprat.“

Neměl to však jednoduché. Konkurence na gólmanském postu je v Hradci velmi silná.

Zkušený Lindr, jenž má z trojice nejvíce odchytáno v lize, zvládl konec podzimní části velmi slušně. Navíc má velký vliv na mužstvo, je respektovanou osobností.

Nejmladší Vízek by zase mohl být hradeckou budoucností. Pár dnů mu je pětadvacet, Ottmarovi o devět let více, Lindrovi o šest.

„Snažil jsem se udělat všechno. Pak už to bylo na rozhodnutí trenérů,“ pronesl Ottmar, který tenhle závod nakonec vyhrál.

I když závod… Hradečtí gólmani jsou pohromadě držící jednotka. Ottmar s Lindrem spolu bydlí při soustředěních na pokoji, rozhodně si nejdou po krku.

Zelenáč Vízek přiznává, že Ottmarův příběh je pro něj inspirací. „Oťas je pro mě vzor,“ přiznal. Vízek se stejně jako Ottmar dlouho protloukal nižšími soutěžemi. Až v posledním půlroce se stal pevnou součástí prvního mužstva.

Ottmar na tom byl léta podobně, prorazil až pod minulým koučem Votroků Bohuslavem Pilným. Pod ním zázářil i v první lize, Hradec na něj spoléhal.

Teď se vrací.

Kryjí Ottmarovi záda  
Hradec Králové - Duo gólmanů je nachystáno za Radimem Ottmarem, jedničkou fotbalového Hradce.

JIŘÍ LINDR
Matador končil podzim a situaci zvládl slušně. Je šéfem kabiny, nejhlasitější osobností mužstva. Boj o místo v bráně rozhodně nevzdává.

PATRIK VÍZEK
Nejmladší z trojice dodělal v zimě vysokou školu a nebyl bez šance stát se jedničkou pro jarní druholigové boje. Měl by chytat čtvrtfinále poháru s ligovým Zlínem.

Fotbalové derby odloženo
Většina zápasů úvodního jarního kola FNL se odkládá. Silné mrazy znemožnily odehrát i východočeské derby, které se mělo uskutečnit v Pardubicích tuto sobotu. Náhradní termín je v jednání. Nové datum již zná utkání čtvrtfinále MOL Cupu mezi fotbalisty Hradce Králové a Zlína, které se odehraje ve středu 14. března od 17 hodin na Malšovickém stadionu.