Podzimní část nedávno skončila. Jaké pocity ve vás převládají?
Myslím si, že můžeme být spokojeni co se týká zisku bodů i umístění. Začátek nám vyšel nadmíru. I když se nám v některých zápasech herně tolik nedařilo, výsledkově jsme je zvládli. Potom jsme naopak některé duely zvládali herně dobře, ale nevyšly výsledkově. Nicméně v žádném utkání, kromě toho s Bohemians, jsme herně nezklamali. V tomto směru jsme spokojeni, hlavně pak s bodovým ziskem.

Chtěli jste vyhrávat hlavně doma a pokusit se bodovat i venku. Dařilo se to podle představ?
Samozřejmě tím, že jsme postoupili do vyšší soutěže, jsme nemohli očekávat, že se nám bude doma dařit stejně jako v předešlé divizní sezoně. Chtěli jsme doma v každém utkání uspět, ale bohužel ne ve všech to úplně vyšlo. Především zápas s Chomutovem ve mne bude ještě dlouho ležet. V poločase jsme měli dvoubrankový náskok, jenže ve druhé půli jsme selhali a prohráli 2:3. To byl náš domácí kiks, měli jsme utkání zvládnout. Jinak i ve venkovních duelech jsme hráli vcelku dobrý fotbal. Některé jsme i výsledkově zvládli, například ve Štěchovicích či na hřišti Vltavínu.

Na sestupové pozice máte dostatečný bodový náskok. Dá se tedy říct, že byl hlavní cíl splněn?
Před začátkem soutěže to byl rozhodně hlavní cíl, ovšem neřekl bych, že je úplně splněn. Bodové rozdíly nejsou značné. Uvidíme, kolik mužstev bude nakonec sestupovat. Tato soutěž je specifická, záleží na druhé lize. Pakliže budeme na jaře převádět stejné výkony jako na podzim a bude se nám takto dařit, myslím, že bychom sestupové starosti nemuseli mít. Ale nerad bych to zakřikl. Může přijít krize, kterou bychom nechtěli. Proto bych byl v tomto směru opatrný.

V průběhu podzimu jste se nevyhnuli absencím několika klíčových hráčů. Nebyl jste až trochu překvapen, že se s tím tým dokázal vcelku vypořádat?
Klukům zdůrazňuji, že chci mít vyrovnaný kádr. Když někdo nehraje, snažím se mu vysvětlit, že jeho čas přijde. A to se ukázalo. Přišlo několik zranění, vyloučení Bastina a příležitost tak dostali další hráči. Jsem jenom rád, že kluci vycítili, že nejsou jen do počtu, ale jsou právoplatnými členy mužstva. Takto by to mělo fungovat. Je potřeba, aby byl kádr vyrovnaný, ale také široký, což zrovna moc není. V závěru jsme měli problémy, absencí totiž bylo více. Nicméně kluci to zvládli. Když někdo nebyl, zaskočil za něj další. Uvidíme, jak se s tím popereme přes přípravu a jestli nahradíme hráče, kteří odejdou.

Naplnila úroveň soutěže vaše předsezonní očekávání?
Určitě. Upozorňoval jsem, že ČFL bude rychlejší a o něco více fotbalovější. Rozdíl třídy je tam znát. Uvědomili si to i kluci, na vše mají daleko méně času. Z tohoto hlediska jsme věděli, do čeho jdeme. Divácky je to také atraktivnější. Stadiony jsou lepší, hrací plochy jakbysmet, což je znát. Soupeři jsou kvalitnější a hrají se dobré zápasy.

Vedoucí tým Bohemians Praha má na pronásledovatele již devítibodový náskok. Udrží se v čele až do konce?
Myslím si, že když tam nedojde k nějaké krizi, tak to určitě zvládne. Jednak na to má ekonomicky, ale i hráčským kádrem. Bohemka měla pomalejší rozjezd, mužstvo si asi potřebovalo sednout, bylo v něm hodně změn. V podstatě se chytla až na nás. (usměje se) Od té doby prakticky neztratila. Myslím si, že je to jednoznačný favorit. Podle mě už na jaře začne připravovat mužstvo na druhou ligu.

Jak pojmete přípravu na jaro?
Ve čtvrtek 11. prosince jsme skončili takovou předpřípravu. Zimní přípravu začneme 15. ledna. Bude dlouhá, proto chci, aby kluci měli dostatek volna. Máme vyjednáno hodně zápasů a minisoustředění. Jinak to bude klasická zimní příprava, nic zvláštního.