Řádili jak zběsilí. Hradecké útočné trio Pilař, Černý, Dvořák zařídilo všech pět branek v síti Sokolova. První dva zkázu Baníku načali, PAVEL DVOŘÁK
(nar. 19. února 1989) ji dvěma góly dokonal. A byly to důležité trefy. Ta poslední ke všemu katapultovala „votroky“ do čela druholigové tabulky.

Prý se trenér na předzápasovém obědě jen tak zmínil, že k tomu, abyste se protlačili na první příčku, potřebujete vyhrát 5:0. To jste se všichni v duchu asi pěkně smáli…
Já jsem u toho nebyl, ale možná to opravdu v nějaké nadsázce pronesl. Je jasné, že v tak vysoké vítězství nikdo z nás nevěřil. Před zápasem jsem se také koukal na tabulku a počítal, kolik bychom museli vyhrát, abychom šli do čela. Když jsem to zjistil, raději jsem se tím dál nezaobíral. Že to dopadlo, je jenom dobře.

Podobně jako v předchozím domácím utkání s Vlašimí vám vyšel začátek. Věřil jste Černému, že penaltu promění?
Padá mu to tam, takže jsem vůbec nepochyboval. Uklidnilo nás to. Mohli jsme více kombinovat a soupeř to hlavně musel více otevřít. Sokolov v prvním poločase potvrdil, že nepřijel jenom bránit. Vyloženou šanci sice neměl, ale z brejků nás párkrát nepříjemně vystrašil.

Znovu k Pavlu Černému. Ve 24. minutě mohl těsný náskok pojistit. Postupoval sám na brankáře, ale nedal. Proklínal jste ho v té chvíli?
Ne ne. To se stává. Brankáře přehodil, ale míč skončil vedle. Měl prostě smůlu.

Po přestávce jste soupeře během čtvrt hodiny dorazili…
Šli jsme do toho naplno. Rychle jsme vstřelili druhý a třetí gól, což se soupeřem zákonitě zamávalo. Za takového stavu je radost hrát.

Z tempa jste neslevili, vy sám jste navíc přidal další dvě branky. Obě byly ukázkou pohotovosti a přehledu. Je pro útočníka snazší zachovat chladnou hlavu za rozhodnutého stavu?
Šel jsem do toho, jako kdyby to bylo 0:0. Ono to ani jinak nejde. Jsem útočník, chci dávat góly ať už je stav jaký je.

Rázem vedete druhou ligu. Může se v hlavách něco změnit nebo stojíte pořád pevně na zemi?
Víme, za čím jdeme. Na žádných vavřínech usnout nesmíme. Do konce zbývá osm kol, ve hře je ještě čtyřiadvacet bodů, což je strašně moc.

Váš parťák z útoku Václav Pilař obdivuje Lionela Messiho z Barcelony. V souvislosti s vámi se skloňuje jméno Dimitara Berbatova…
(směje se) Já žádný vzor nemám. Ale když už jsme u Berbatova. Je pravda, že mě s ním v přípravě spojovali. Říkali, že stejně jako on moc neběhám a vždycky dám nějakej šerednej gól. Já jsem však rád i za ty šeredné. Platí stejně jako když vymetete šibenici z třiceti metrů.