Tohle si Jan Pázler bude vyčítat. Nejlepší střelec Fotbalové národní ligy neproměnil v 78. minutě za nerozhodného stavu  penaltu.  Ty byly v zápase nařízeny celkem tři. Hradec Králově v Sokolově bral bod za remízu 1:1.

S konečným výsledkem byly nakonec spokojené obě strany. Domácí Baník i nadále jako jediný drží druholigovou neporazitelnost, jež trvá již třináct zápasů, a „votroci"  potvrdili, že patří k nadupanému vršku tabulky.

První poločas byl jednoznačně v režii Sokolova. Hosté nestačili. Byli nepřesní, nedůrazní a  pomalí. Ve 35. minutě si Urma působivým slalomem došel pro penaltu a Vrtělka poslal Ottmara na druhou stranu.

„O branku jsme si koledovali. Domácí nám v prvním poločase dělali velké problémy. Měli velmi silný a hlavně rychlý přechod do útoku," všiml si hradecký kouč Milan Frimmel.

Proto se o pauze s kolegou Bohuslavem Pilným rozhodli pro riskantní krok. Ze hry stáhli Černého se Súkenníkem, dva osvědčené kusy ze základní sestavy, a na hřiště vypustili mladíky Trubače se Zorvanem.

„Nebyli jsme spokojení s pohybem celého mužstva, proto jsme tam dali mladé kluky. Nejenom díky jejich příchodu se naše hra zlepšila," uvedl Frimmel.

„Střídání Hradci vyšlo. Přišli živí hráči, na trochu měkčím terénu byli znát," ocenil dvojnásobnou poločasovou změnu také domácí kouč 
Daniel Šmejkal.

Právě Trubač hned při svém prvním dotyku s balonem mohl srovnat, jenže trefil jen protihráče. Zorvan zvýšil kvalitu středu zálohy.

Hradec začal diktovat tempo, po faulu na Malinského kopal penaltu Pázler a srovnal. Za šest minut později měl ze stejného místa další možnost. Tentokrát po faulu na Vlkanovu. Hradecký snajpr se rozhodl pro stejnou stranu jako v prvním případě, ale Belaň tentokrát jeho úmysl vystihl a míč vytlačil na tyč. V síti neskončila ani dorážka Holeše.

„Honza si věří. Góly dává. Před druhou penaltou byl rozhodnutý, že ji dá. Nedal. To se stává. Nikdo mu za to hlavu neutrhne. On je tak silný hráč, že příště půjde na penaltu znovu, nebo dá gól jinak," nelynčoval střelce Frimmel.

V závěru mohl Hradec přijít i o bod. Domácí, kteří hráli posledních dvanáct minut v deseti, vytvořili ve vápně obrovský závar a hosté z toho vyvázli jen díky kouzlům gólmana Ottmara.

„Domácí mohli nakonec vyhrát, ale myslím si, že remíza je spravedlivá," prohlásil 
Milan Frimmel.

Sokolov - Hradec Králové 1:1

Fakta – branky:  35. Vrtělka z pen. – 72. Pázler z pen. Rozhodčí: Houdek – 
Pospíšil, Hrabovský. Žluté karty: 1:2 (Belaň – Holeš, Černý). Diváci: 930. Poločas: 1:0.
FK Baník Sokolov: Belaň – Prošek, Vondráček, Takács, Urma – Vrtělka, Kratochvíl – Kosak, Dvořák J. (63. Machek), Pouček (75. Dřížďal) – Procházka (83. Manzia). Trenér: Šmejkal.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš , Nosek, Plašil – Černý (46. Trubač), Janoušek (90. Mareš) – Súkenník (46. Zorvan), Vlkanova, Malinský – Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.

V Sokolově pomohl. Filip Zorvan se cpe do základu: „Bude těžké se tam dostat"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Roky se o něm ví, že má v sobě nevšední talent. Ale až nyní to vypadá, že Filip Zorvan (19) za to začíná brát. V Sokolově nastoupil za stavu 0:1 do druhého poločasu a výrazně zvedl herní jakost Hradce Králové. „Dostal jsem větší důvěru a snad jsem jí výkonem splatil," prohlásil blonďatý záložník po plichtě 1:1.

Filip Zorvan.Berete remízový výsledek?
Ano. V prvním poločase jsme nehráli podle našich představ, měli jsme málo pohybu a vůbec se nedostávali do koncovky. O poločase jsme šli na hřiště s Danem Trubačem, abychom naši hru oživili. Měli jsme si vytvářet prostor pro kombinaci, hrát po zemi, dostávat míče do krajů a z toho se měly rodit šance. Myslím, že se nám to docela dařilo. Oba penaltové fauly vznikly přesně po těchto akcích ze stran.

Není běžné, aby o přestávce došlo k dvojímu střídání. Nebyl jste zaskočený, že jdete takhle brzo na hřiště?
Souhlasím, běžné to rozhodně není, ale naši trenéři se prostě tak rozhodli. Já jsem byl jen příjemně překvapený, že dostávám takový prostor. V áčku jsem rád za každou minutu na hřišti. Teď jsem dostal větší důvěru a snad jsem jí výkonem splatil.

Výborně jste zahrál už v pohárovém utkání proti Příbrami. Prožíváte nejvydařenější fotbalové období?
Asi ano. Dařilo se mi i v jiných zápasech, ne jen v áčku. Tohle má ale samozřejmě největší hodnotu.

Věříte si, že byste v nedělním duelu proti Ústí nad Labem nastoupil v základní sestavě?
Je to těžké. Ve středu zálohy je v Hradci obrovská konkurence. Bude složité se tam dostat, ale když dostanu šanci, chytnu ji za pačesy. Čeká nás pohár v Příbrami, kde asi dostanou příležitost hráči širšího kádru. Pokud zahraju dobře, třeba se základu o něco přiblížím.

Zpátky do Sokolova. Za stavu 1:1 neproměnil Jan Pázler pokutový kop. Mohli jste domácím připravit první porážku 
v sezoně…
Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat. My nedali penaltu, oni měli na konci tři nebezpečné dorážky za sebou…

Neúspěšnému střelci Pázlerovi jste nic nevyčítali?
To určitě  ne! Honza dal už jedenáct branek, střelecky nás drží. Tu druhou penaltu kopl dobře. Chybělo málo, aby to šlo od tyče do branky.