Asi ano, ale útočník znovu potvrdil, že ve druhé nejvyšší soutěži válí. Předminulou sezonu byl jejím nejlepším kanonýrem, sedmnácti brankami přispěl k postupu Hradce do ligy.

V ní paběrkoval, kouč Bohuslav Pilný mu nevěřil.

Jenže po jarním sestupu je Pázler zpátky, tucet zásahů za podzim je skvělá bilnace, která budí zájemo patro výš. „Ligu bych si chtěl zase zahrát. Náznaky tam jsou,“ říká.

Pokud by šestadvacetiletý forvard původem z Náchoda odešel, Votrokům by rázem zmizelo 57 procent podzimních gólů…

Chcete jít pryč? O nejlepšího střelce druhé ligy logicky bude zájem.
Manažer má nějaké náznaky. Ligu bych si chtěl, samozřejmě, zahrát, ale úplně nikam neutíkám. V Hradci jsem doma.

Co říkáte na názor, který vás označuje za druholigového střelce?
Už jsem to párkrát slyšel. Co na to mám říct? Prostě to tak zatím vychází. (usměje se) Dostal jsem v ní víc prostoru. Ale já si tak nepřipadám. I v lize jsem dal nějaké góly.

Je opravdu tak velký rozdíl mezi těmito soutěžemi?
V lize je mnohem větší kvalita, hraje se tam lépe takticky. Je to úplně jiný level. Druhá liga je souboj za soubojem, samý faul, hraje se na riziko. Říkám, že je to spíš kopaná.

Vy se v ní orientujete dobře. Jste nejlepší střelec, přesto jste pořád vnímán rozporuplně. Čím to je?
Přiznám to, ode mě to nebyl ideální půlrok. Měl bych týmu pomoci víc v poli.

Už vám to říkal bývalý trenér Bohuslav Pilný, že?
Asi jo, mluvil se mnouo defenzivě a dalších věcech. Já se snažím pro tým pracovat, jak to jde, ale asi v tom musím přidat.

Není to kontraproduktiovní? Útočník by měl mít sílu v šestnáctce soupeře.
Koncák je od toho, aby dával góly. Když soupeř přejde přes útočníka, je tam pořád devět hráčů, kteří brání. Potřebuju mít sílu ve vápně. Když se balon někam odrazí, být tam a dát gól. Nebavilo by mě sice dobře bránit, ale dát tři góly za sezonu.

Trenér Karel Havlíček vás dvakrát za podzim posadil mezi náhradníky. Jak jste to vzal?
Na Olympii jsme chtěli hrát na brejky a musím uznat, že Jakub Šípek je rychlejší hráč. Pak se to stalo ještě v Ústí nad Labem. V té době jsem nehrál ideálně, měl jsem výpadek, nedával jsem góly. Věděl jsem, že týmu pomůžu zase v jiných zápasech. Bral jsem to.

V tabulce je tým desátý. Můžete se do nejvyšší soutěže vrátit s Votroky?
Bude to velmi těžké, ale naděje umírá poslední. Porveme se o to.

Co se stalo během podzimu? Začali jste slušně, ale pak přišel úpadek.
Ani na začátku jsme nehráli úplně dobře, ale sbírali jsme body. Třeba proti Vlašimi jsme byli horší, ale zvládli jsme to 2:1. Pak jsme ale remizovali 0:0 ve Vransdorfu, kde jsme měli vyhrát – a od té doby to nešlo.

Proč?
Dostáváme hrozně moc gólů. Celé mužstvo brání špatně. Nejsme zodpovědní.

Nezapomněli jste vyhrávat? Na jaře jste zvítězili v lize třikrát, na podzim ve druhé jen pětkrát.
Máme docela mladý mančaft. Nejsme schopní věci z tréninku dostat do hry. Před zápasem si říkáme, jak na ně vlítneme, pak dostaneme blbý gól, soupeř se zatáhne do obrany… My dobýváme, což nám nejde.

A co ta vítězství?
Bojíme se o výsledek, není to uvolněné. Když vedeme, máme strach. V Opavě jsme vedli v 83. minutě 2:1 a stejně jsme prohráli. Jasně, oni hráli, ale my jsme dvakrát vedli. Mohli jsme to dohrát bezpečně. Přesto si pořád myslím, že na druhou ligu máme dobrej mančaft.

Projevuje se na týmu nedobrá atmosféra kolem klubu? Fanoušci neexistují, diváků chodí dvě stovky…
Strašně nás to mrzí. Je ticho, pak slyšíme: Začněte hrát. Při nejlepším… Když chodil kotel, fandil nám celé zápasy. Nedávno jsem koukal na nějaká videa a připomněl jsem si, jak nám předminulou sezonu hrozně pomohli ve druhé lize.