„Votroci" nakonec pokosili Bohemians na jejich půdě vysoko 3:0! Vstup do soutěže se jim povedl náramně.

Začal na lavičce

Přestože se v minulé sezoně stal se sedmnácti góly nejlepším střelcem druhé ligy, při pondělním návratu královéhradeckých fotbalistů do nejvyšší soutěže na půdě Bohemians 1905 začal útočník Jan Pázler nečekaně jen na lavičce. Svou roli ale nevzal nijak negativně. 
V 70. minutě se dostal na hřiště a hned za čtyři minuty nasměroval svůj tým vedoucí trefou z přímého kopu k vysoké výhře 3:0.

„Trenér se rozhodl pro trochu jinou taktiku, pro jinou jedenáctku. Beru to v pohodě. Jsme tým a každý dostane tu svou šanci. Jsem rád, že jsem takhle naskočil na těch dvacet minut a doufám, že jsem se trenérovi odvděčil," řekl Pázler novinářům.

„Šel jsem tam s tím, abych dal gól. Chtěl jsem odvést co nejlepší výkon, to se, doufám, povedlo. Uvidíme příště, nechám to na trenérovi," dodal pětadvacetiletý útočník.

V Ďolíčku otevřel skóre 
v 74. minutě dalekonosnou střelou z necelých 30 metrů. „Z takové dálky jsem gól asi ještě nedal. Jsme na trestňáky určení tři, faul byl na mě, já si věřil, tak jsem nikoho jiného kopat nenechal," usmál se Pázler.

„Jestli jsem byl překvapený, že to tam spadlo? Prodloužili jsme zeď, takže myslím, že brankář to viděl asi až na poslední chvíli. Jsem rád, že tam nedoskočil. Přesně takhle jsem to chtěl za zeď, aby to zapadlo co nejvíc k tyči. Naštěstí to vyšlo," těšila Pázlera jeho jubilejní desátá ligová branka, která byla v nejvyšší soutěži první od dubna 2013, kdy se trefil v dresu Jablonce proti Českým Budějovicím.

Hradecký kanonýr připustil, že úvodní gól byl asi zlomový.

„Jak jsem přišel, dali jsme rychle první a druhý gól a to nám pomohlo. Oni chtěli dát gól, museli otevřít obranu, takže my jsme měli víc prostoru na brejky. Měli jsme ještě další šance," dodal Pázler.

Zaznělo po utkání: Někteří hráči nemají na 90 minut, uvedl Koubek

Miroslav KoubekPraha - V táboře Bohemians po vysoké prohře s Hradcem Králové 0:3 pochopitelně panovalo velké rozčarování. Vršovický tým  zároveň utrpěl nejvyšší domácí porážku v lize od dubna 2012 a prohry 0:3 s Mladou Boleslaví.

„Výsledek je matematicky jednoznačný, kdo to neviděl, řekne si, že to byla jasná záležitost. Ale podle mě úplně nebyla. Pro nás to bylo hodně smolné a nešťastné utkání," povzdechl 
si po utkání trenér Miroslav Koubek (na snímku), kterému tak hrubě nevyšla soutěžní premiéra na lavičce „klokanů".

„První poločas jsme viděli fotbal nahoru dolů a šancí bylo asi víc na naší straně. Ve druhém poločase jsme získali územní herní převahu a měl jsem pocit, že Hradec jen čeká na naši chybu a víceméně se i spokojí s bodem. A naše chyba přišla," namítl Koubek.

Šance Bohemians nalomil gól střídajícího Jana Pázlera z velké dálky.

„My jsme měli převahu a Hradec dal gól z trestňáku. Bylo to poměrně z velké dálky, byl jsem překvapen, že to tam spadlo. Musím se na to ještě podívat. Předcházel tomu takový faul nefaul, písklo se to. Tam se zápas zlomil. Pak přišla nešťastná branka a mužstvo už nemělo psychickou sílu. Rezignovalo a přišel třetí gól," řekl sklesle Koubek. Ani on nezměnil zápornou bilanci „klokanů" s Hradcem. „Votroci" uspěli už v šestém soutěžním utkání po sobě.

Kouč Pražanů se s porážkou smiřoval těžko.

„Výsledek je zkreslující, do 70. minuty jsem měl pocit, že kráčíme za vítězstvím. Musíme si ze zápasu vzít to pozitivní a na negativní zapomenout. Musíme mužstvo natrénovat, někteří hráči nemají na 90 minut ligového zápasu. Takhle jsme to posbírali," rozhodil rukama Koubek. A vyhlídky moc příjemné pro Bohemians nejsou. V příštím kole zajíždějí na trávník mistrovské Plzně.