Tým kouče Karla Havlíčka remizoval s Jihočechy 1:1, když ve druhé půli nevyužil drtivý tlak.

Co ukázal první duel sezony? Jaké otázky přinesl?

1. Bude Hradec favorit ligy?

Všeobecně je za hlavního aspiranta na postup považována Opava, vloni třetí tým soutěže a také finalista domácího poháru.

„Myslím, že to projede,“ přikývl také zkušený kouč Táborska Roman Nádvorník. „Pak bude skupina dvou až tří mančaftů, do níž počítám také Hradec. Když se podívám na jeho mančaft, tak většina kluků ligu kopala,“ dodal.

Do grupy by měla patřit rovněž exligová Příbram.

2. Jaké budou duely?

Ve druhé půli Hradec Táborsko ničil, byl jasně lepší – fyzicky, technicky. Jenže rozhodující gól nedal. „Ve druhé lize bude každý soupeř nepříjemný. Pamatujeme si to, budeme hodně útočit,“ řekl záložník Petr Schwarz.

3. Co bude chtít kouč?

Votroci hlavně po změně stran velmi intenzivně Táborsko zmáčkli, napadali jeho rozehrávku, z čehož nakonec také padl vyrovnávací Schwarzův gól.

Ke konci zápasu byl poslední hradecký hráč (s výjimkou gólmana Radima Ottmara) nejdále pětadvacet metrů od brány soupeře. „Nebyl to risk, věřili jsme si. Příští zápasy třeba budeme hrát ještě odvážněji,“ podotkl Schwarz.

4. Co střelec?

Jan Pázler, nejlepší kanonýr přípravy, se neprosadil, dvakrát ho vychytal protřelý gólman Michal Toma. Podruhév poslední minutě.

Havlíček na něj však bude dál sázet. „Dokáže se prosadit, proto jsme ho nechali na hřišti, i když nebyl tolik ve hře,“ vysvětlil kouč.

5. Je remíza ztráta?

Samozřejmě, Votroci přece netají touhu vrátit se do nejvyšší soutěže. „Proto jsem hodně naštvanej,“ utrousil Schwarz, byť dal Táborsku opravdu krásný gól: „Bod je pro nás málo.“

Další zápasy budou těžké: v pátek ve Znojmě, v pondělí 14. srpna s Pardubicemi.