Fotbalisté Lhoty pod Libčany před sezonou vyhlásili, že hodlají skončit do třetího místa, což se jim podařilo. Obsadili bronzovou pozici

Čtvrtá nejvyšší soutěž byla nabídnuta druhé České Skalici, která ji však nevyužila. Jak trenér a manažer lhoteckého týmu JOSEF PETERA přiznává, po divizi by letos stejně jako celek od Rozkoše neskočil.

Vloni jste díky výborné jarní části zachránili krajský přebor. Letos se s vámi počítalo do horních pater tabulky, což jste potvrdili. Panuje se třetí příčkou ve Lhotě spokojenost?
Před sezonou jsme vyhlásili, že chceme být do třetího místa, čemuž se někteří lidé smáli. Nám se to však podařilo. Měli jsme stejně bodů jako druhá Česká Skalice, třetí jsme skončili jen kvůli horšímu skóre.

Nemrzí vás, že jste nedosáhli druhé místo?
Vždycky to mrzí, to je jasné. Na druhou stranu máme do příští sezony alespoň co zlepšovat.

Ptám se proto, že druhé České Skalici byl nabídnut postup do divize. Ta ho však nevyužila. Jak byste se zachovali vy?
Bavili jsme se o tom už v dřívější době, kdy se nám možnost druhé pozice rýsovala. Jak výbor, tak i já jsme se shodli na tom, že bychom do toho určitě nešli. Na to je potřeba mít mančaft nějaký čas pohromadě a trochu jiné finanční prostředky. Již dopředu tedy bylo konstatováno, že kdybychom měli tu možnost, tak ji odmítneme.

Někdy v budoucnu budete o divizi usilovat?
Kádr máme sice kvalitní, ale je v něm pět nebo šest kluků na hostování z FC Hradec. Jsme v podstatě závislí na tom, které hráče nám tento klub pustí. Se všemi stávajícími jsem dohodnutý, že by u nás měli pokračovat. Uvidíme, jak budou probíhat jednání. Divize je kvalitnější soutěž, musí se častěji trénovat. O tom bych ještě nehovořil.

Přesto je do budoucna vaší ambicí divizi vybojovat?
Asi ano. (usměje se)

Třeba už v následujícím ročníku?
To se ještě uvidí. Přebor bude kvalitní. Spadl k nám Jičín. Myslím si, že to není tým, který by se okamžitě do divize vrátil. Postoupit může v podstatě čtyři až pět mančaftů, respektive jeden z nich.

Dříve jste se potýkali s užším kádrem. Nyní jste na tom už o poznání lépe. Bylo to na jaře znát?
Bylo to lepší než v dřívější době, ale také se třeba stalo, že jsem musel nastoupit coby trenér. V týmu je hodně vysokoškoláků a měli jsme také dost zraněných hráčů, nicméně to bylo lepší období.

Jaká je ve Lhotě hráčská parta?
Úplně fantastická.

Zapadli do ní všichni nováčci?
Naprosto všichni zapadli. Máme skvělou partu. Tam se není o čem bavit. (usměje se)

Co se týká úprav stadionu, je něco nového?
V průběhu jara jsme na hřišti udělali automatické závlahy, které intenzivně používáme. Celý areál jsme zvelebili. Za bránami jsou nové ochranné sítě. V uplynulém týdnu začala rekonstrukce hlavní i vedlejší travnaté plochy. V kabinách jsou nové sprchy. Rozšířilo se sezení u hospůdky. Zkrátka na vylepšení stadionu se stále pracuje.

Které hráče byste pochválil?
Prvořadě bych pochválil mančaft jako celek. Vyzdvihl bych zkušeného Pavla Krále, který disciplínou, srdcem a zaujetím pro fotbal šel příkladem mladším spoluhráčům. Nemohu nezmínit Michala Kloudu, který se stal jedním z nejlepších kanonýrů soutěže. V Hradeckém deníku byl nejvíckrát zvolen do sestavy kola, což považuji za úspěch jeho i celého našeho týmu. Střelec musí vzejít z dobrého mužstva. Tým na Kloudu určitým způsobem hraje. Pochválil bych také stopera Jakuba Drapače. Jeho přístup k zápasům i tréninkům byl naprosto perfektní. Další hráči střídali slabší okamžiky s těmi lepšími. Z celkového hlediska však sezona dopadla velice dobře.

Jak ji brali fanoušci?
Jsou samozřejmě rádi. Jezdí s námi i na venkovní zápasy, což je dobré. Jen bych si přál, aby ve Lhotě chodilo ještě více fanoušků.

Už máte v hlavně letní přípravu a další sezonu?
Letní přípravu začneme 19. července. Až na jednu dvě výjimky máme mladý tým. Kluci jsou naběhaní ze zimy. V plánu máme několik přátelských utkání. Pak přijde na řadu pohár a 14. srpna se začíná naostro. Chtěl bych, abychom v nadcházející sezoně vylepšili pozici z uplynulého ročníku.

Dojde v letní přestávce k nějakým změnám v týmu?
K výraznějším změnám by nemělo dojít. Jednáme o odchodu středního záložníka, což není tajemstvím. O tom se jednalo už během jara. Pravděpodobně tedy odejde. Jinak bych chtěl udržet stávající kádr pohromadě. S hráči, kteří jsou u nás na hostování, jsem dohodnutý, že by měli zůstat. Po zranění se vrátí Jakub Vach, který prakticky celé jaro promarodil. Posledních čtrnáct dní uplynulé sezony už s námi trénoval. Kádr by tedy měl zůstat téměř stejný. Dojde k jedné, maximálně ke dvěma změnám. Považuji to za přínos, neboť mužstvo bude delší dobu pohromadě.