V posledním duelu v Liberci, který „votroky" odsoudil k sestupu do druhé ligy, se na trávník podíval na celou půlhodinu. Dokonce byl i blízko gólu, ale svoji nadějnou šanci neproměnil. „Do zakončení jsem se dostal, ale branka z toho nebyla, takže jsem neuspěl," řekl královéhradecký útočník na klubovém webu.

V sobotu čeká Východočechy domácí ligová derniéra s pražskou Slavií (17.15) a ti by se rádi se svými fanoušky rozloučili úspěšně. „Poslední zápas doma chceme jednoznačně vyhrát. Uděláme pro to všechno," říká forvard, který by se znovu mohl objevit na hřišti.

„Zápasy proti Slavii, Spartě a Plzni jsou vždy speciální. Pro mě to byl ještě duel proti Baníku, za který jsem předtím hrál. Na druhou stranu to bude jiné utkání hlavně pro fanoušky. I Slavia jich má hodně, takže doufám, že přicestují a bude dobrá atmosféra," podotýká Petrus.

Nedávno se stal potřetí otcem, ke dvěma dcerkám mu přibyl synek.

„Jsem hrozně šťastný. Malý David je hodný a udělal nám ohromnou radost. Nejvíc asi holkám, které ho stále vozí a jsou mu chůvami. A jestli to bude fotbalista? Snad ano, ale když ho bude bavit úplně něco jiného, tak se svět nezboří. Asi jako každý táta jsem si přál kluka. Do třetice se to tedy povedlo," sděluje David Petrus své radostné pocity.