„Přijel jsem až na druhý poločas, protože jsme také hráli zápas. S klukama jsem si pokecal, ale není moc času,“ prozradil dvaadvacetiletý fotbalista, jenž zahájil letní přípravu s mistrovskou Viktorií Plzeň, kam odešel na roční hostování.

„První dojmy jsou dobré, v Plzni jsem týden, tréninky probíhaly z větší části na hřišti, takže jsme dělali spíš fotbalové věci, i když občas to bylo proložené běháním. Sice ještě úplně neznám všechny spoluhráče, ale myslím si, že to jsou dobří kluci. Mám z toho dobrý pocit,“ pochvaluje si Pilař.

V přípravných zápasech se mu zatím dařilo i střelecky. Ve středu se gólem podílel na výhře Plzně nad Doubravkou (5:2). V sobotu se dokonce dvakrát trefil do sítě Sokolova (3:1).

„Začátek angažmá v Plzni mi vyšel velice dobře. Doufám, že to bude pokračovat,“ přeje si Václav Pilař.

Trenér Pavel Vrba s rychlonohým a technicky dobře vybaveným fotbalistou počítá na kraj zálohy. „Plzeň hraje v rozestavení 4-2-3-1 a já bych měl hrát levého záložníka, který bude doplňovat spoluhráče vepředu. V týmu je velká konkurence. Budu se s tím muset poprat,“ podotkl.

V plzeňské kabině je vůdcem Pavel Horváth, který se svými legráckami stará o dobrou náladu v mužstvu. Kolikrát si dobírá spoluhráče a nejednomu připraví „kanadskej žertík“. „On se nezastaví, pořád něco povídá a vymýšlí,“ potvrdil Pilař, na něhož Horváth také něco přichystal. „Už něco proběhlo,“ usmál se Pilař, ale o co šlo, to neprozradil. „No…, raději bych to neříkal,“ dodal se smíchem.