„Terén ztěžoval kombinaci. Přesto jsme si v prvním poločase jednu šanci vytvořili, ale Mišinský ji neproměnil. O přestávce jsem mužstvo nabádal, aby bylo trpělivé. To se nám vyplatilo. Proměnili jsme penaltu, druhý gól vstřelili Dvořákem. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě,“ pochvaloval si trenér hradeckých fotbalistů Václav Kotal.

„Votroci“ si moc dobře uvědomovali důležitost zápasu s Jihočechy. Po nedělním odpoledni si mohli oddechnout. Bitvu zvládli, vyhoupli se na devátou příčku tabulky, Budějovice stlačili o dva body pod sebe a ještě se pyšní lepší vzájemnou bilancí, což při závěrečném účtování může hrát roli.

„Čeká nás ještě hodně zápasů, ale je jasné, že první krok k záchraně jsme udělali. Tohle vítězství je podstatné pro sebevědomí kluků a všeobecné uklidnění. Musíme si hlídat odstup, který máme. Když se nebude snižovat, tak to bude jedině dobře,“ uvedl Kotal.

Poprvé od zranění kotníku se v hradeckém dresu představilo ofenzivní eso Václav Pilař. „Ukázala se jeho síla. Dokáže vytěžit ze souboje jeden na jednoho. Jeho příchod ihned zefektivnil útočnou fázi. Podepsal se pod naši druhou branku, měl ještě další momenty, které mohly skončit gólem. Věřím, že brzo bude plnohodnotným členem základní jednáctky.“

A Budějovice? Nuda, šeď a začínající starosti. „Jsem zklamaný. Nepotvrdili jsme výkon s Teplicemi. Ztratili jsme všechny body a kvůli kartám přišli pro další utkání o Čirkina a Laštůvku. Hradec potvrdil svoje kombinační kvality. V prvním poločase jsme ještě dobře bránili vyjma šance Mišinského, pak přišla penalta, naše vyloučení a druhý gól. Sice jsme se i nadále snažili, ale bohužel to nestačilo,“ prohlásil Jaroslav Šilhavý (na snímku), lodivod Českých Budějovic.