Malá postava, šikovné a rychlé nohy. Věk jednadvacet. Reprezentant do jednadvaceti let. Přesně takového borce potřeboval známý bavič Karel Šíp do svého pořadu Všechnopárty.

Požadavky přesně splňoval VÁCLAV PILAŘ, fotbalista FC Hradec Králové. „Pan Šíp si ze mě dělal srandu kvůli mé výšce. Ale jinak vůbec nevím, na co se mě ptal. Mám okno. Vím, že všechno se točilo okolo fotbalu,“ usmívá se útočník „votroků“. Zábavná talk show s Pilařem se vysílá tento pátek na ČT1 od 21.35 hodin.

Jak jste se dozvěděl o nabídce přijmout pozvání do Šípova pořadu Všechnopárty?
Volala mi paní z televize, jestli přijdu. A prý že tam se mnou bude pan Jakub Dovalil (kouč reprezentační „21“) a fotbalistka roku 2009 Petra Divišová ze Slavie.

Překvapilo vás pozvání?
Docela jo. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl, o jaký pořad se jedná, protože televizi moc nesleduju. Nejsem televizní maniak. Na internetu jsem se podíval na některé díly a styl pořadu se mi velice zamlouval. Bylo to vtipně pojaté.

Jaké bylo téma Všechnopárty?
Fotbalové mládí. Debatovali jsme celkově o fotbalu. Pan Šíp si ze mě dělal srandu kvůli mé výšce. Ale jinak vůbec nevím, na co se mě ptal. Mám okno. Vím, že všechno se točilo okolo fotbalu. Ani se o mně nechtěl nic dozvědět.

Byl jste nervózní více než na trávníku?
Bylo to hodně uvolněné, plné srandy a smíchu. Pan Šíp je šprýmař sám o sobě. Hned, jak jsem ho uviděl, tak jsem se musel smát. Jeho humor mi sedí.

Předpokládám, že plno vtípků a legrace je po výhře nad Olomoucí také v hradecké kabině.

Přesně tak. Konec zápasu v Teplicích nám nevyšel a celý týden jsme byli smutní. V neděli jsme si to všechno vynahradili. Olomouc jsme k ničemu nepustili. Jsme šťastní.

Utvrdili jste se v tom, že v lize můžete hrát opravdu s každým?

Určitě. Máme čtyři vítězství, z toho třikrát jsme porazili opravdu silné celky (Spartu, Jablonec a Olomouc – pozn. red.). Nechávají nás trochu hrát, snaží se o ofenzivní fotbal, a to nám vyhovuje.

Chybí vám vůbec něco k maximální spokojenosti?

Každý ví, že bodů jsme mohli získat daleko víc. Spoustu zápasů s papírově horšími týmy jsme prohospodařili. Naopak jsme překvapeni, že porážíme favority.

V lize jste skóroval dvakrát. Naposledy jste se trefil 20. srpna v utkání proti Jablonci. Trápí vás ta bilance?

To víte, že jo. Góly chci dávat, ale nějak to nepřichází. Ani nemám velké šance. Spokojený nejsem, ale důležitý je tým. Porazili jsme Olomouc, celý mančaft výborně brání. Na druhou stranu efektivita by měla být daleko výraznější. Měli bychom si vytvořit i více gólových příležitostí.

V sobotu vás u Nisy čeká Liberec, který v minulém kole zvítězil na Slovácku.

To ano, ale Liberec boduje především v domácím prostředí. Nečeká nás nic jednoduchého. Musíme bojovat a doufat, že proměníme nějakou šanci. Když budeme dobře bránit jako v poslední době, tak se toho nebojím.

Defenziva vám klape. Je to velká devíza před sobotním zápasem?

Jednoznačně. Víme, že nemůžeme hru výrazně otevírat. Kluci vzadu si věří, jsou v pohodě, což se projevuje i v menším počtu inkasovaných branek.