Fotbalový reprezentant Václav Pilař má v bundeslize namířeno z Wolfsburgu na roční hostování do Freiburgu.

V pátém týmu minulé sezony se má bývalý záložník Hradce Králové rozehrát po dlouhém zranění.

Podle deníku Wolfsburger Allgemeine jsou oba kluby na hostování domluveny a do konce týdne by měla být dojednána i smlouva čtyřiadvacetiletého ofenzivního záložníka v novém působišti.

Kvůli operaci zkříženého vazu v koleni Pilař po letním přestupu do Wolfsburgu v uplynulé sezoně nenastoupil ani k jednomu soutěžnímu utkání.

„Zdravotně je Václav v pořádku a může hrát," řekl deníku sportovní manažer „Vlků" Klaus Allofs, který se rozhodl levého záložníka uvolnit na hostování kvůli přetlaku na jeho pozici ve Wolfsburgu.

„Konkurence je obrovská! Koupili další dva hráče… Právě na mé pozici krajního záložníka je konkurence značná. Bude to těžké, ale pro mě je teď hlavní, abych se stoprocentně uzdravil. Pak budu o místo bojovat," prohlásil Pilař minulý týden v rozhovoru pro Deník.

Samotný hráč údajně odchod z klubu nejprve odmítal, před několika dny ale změnil názor. Kromě Freiburgu o něj podle Allofse projevily zájem také Frankfurt a Augsburg. „Freiburg ale s námi jednal už delší čas," uvedl Allofs.

Podle hráčova agenta Jiřího Stejskala ještě není o dalším Pilařově působišti rozhodnuto. „Freiburg je nejpravděpodobnější variantou, ale nic není uzavřeno a stále jednáme," prohlásil.

„Pro nás je rozhodující, že je to klub, kde (Pilař) bude moci hrát. Tým navíc bude hrát v evropských soutěžích, kde se Václav může ukázat," připomněl Allofs, že si Freiburg nečekaně vybojoval účast v Evropské lize.

Po skončení minulého ročníku bundesligy ale z týmu Freiburgu odešla řada hráčů. Podle Wolfsburger Allgemeine tak má bývalý hradecký záložník na jihu Německa jistou základní sestavu. Tedy pokud bude zdravý.

V kádru Freiburgu se Pilař potká s českým obráncem Pavlem Krmašem, jenž v klubu hraje od roku 2007.