Dobrý výsledek úplně nevystihující dění na trávníku. Tak hodnotil těsné vítězství 1:0 nad polskou Legnicí trenér „votroků" Bohuslav Pilný, jenž s výkonem svých chráněnců nebyl stoprocentně spokojený. „Pozitivní ale je, že jsme nedostali gól," říká.

Další přípravné střetnutí před začátkem Fotbalové národní ligy sehraje Hradec Králové v sobotu, kdy se představí na půdě třetiligové MFK Chrudim (11).

Hradec Králové - Legnica 1:0

Polský fotbal jde nahoru, pro „votroky", kteří cílí za postupem do nejvyšší soutěže, to byla hodnotná zkouška. Vyšla tak napůl. Herně nic moc, výsledek je ovšem v pořádku.

„Stál proti nám dobrý soupeř, který nás celkem prověřil. V Polsku se točí ve fotbale hodně peněz, kluby si mohou dovolit koupit kvalitní cizince. Pro nás to byl výborný test," s potěšením konstatoval Pilný.

Jedinou branku zápasu vstřelil v druhém poločase Daniel Trubač. „Jsem rád, že právě on rozhodl. Nedávno jsem mu říkal, že v lize bude hrát ten, kdo bude produktivní. 
To ostatně platí pro celou kabinu. Na hřišti potřebujeme gólové hráče, jinak těžko můžeme uvažovat o postupu," pronesl hradecký kouč, který už pomalu začíná hledat ideální sestavu pro čtvrtfinále MOL Cupu s Mladou Boleslaví (1. března) a první jarní zápas ve FNL s Pardubicemi.

„Moc hráčů jistotu nemá. Zbývají nám tři týdny. Ještě to nemáme vyřešené. V kádru je zdravá konkurence, hráči se o sestavu musejí rvát," vzkazuje Bohuslav Pilný.

Fakta – branka: 51. Trubač. Rozhodčí: Drábek – Vodrážka, Ježek. Diváci: 100. Sestava FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Plašil (46. Krátký), Chleboun, Krmaš (46. Nosek), Mareš – Vobejda (46. Janoušek), Zorvan (46. Schwarz) – Vlkanova (46. Shejbal), Trubač, Malinský (46. Javůrek) – Černý (46. Pázler).