Se svým mužstvem se až doposud připravoval téměř výhradně v chlumecké posilovně, hale nebo v zámeckém parku. „Absolvovali jsme i spinning a regeneraci v Hradci Králové. První měsíc byl braný čistě kondičně. Na hřiště jsme ani prakticky nikam nejezdili,“ prozradil trenér, jehož tým zvolil v tomto období trénink převážně v domácích podmínkách, bez soustředění.

Pilný si v dosavadním průběhu zimní přípravy pochvaluje hráčskou účast. „Je velice dobrá. Kluci, se kterými se v mužstvu počítá, chodí pravidelně na tréninky. Vždy se jich sejde okolo čtrnácti. V tomto ohledu jsem spokojený, protože hráči, i přesto, že nabírání kondice asi nebylo záživné, chodili poctivě a dobře k tomu přistupovali,“ řekl částečně spokojený lodivod a dodal: „Snad jen dva kluci nemají takovou účast, jakou bych si přál. To je ale asi naprosto běžná záležitost i u ostatních mužstev.“

Stále co zlepšovat

Na druhou stranu ví, že má mužstvo stále co zlepšovat. „Je toho hodně. Ovšem mančaft měsíc před mistrovskými zápasy není úplně složený, takže jsme toho zatím moc vylepšit nemohli. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet další měsíc,“ poznamenal Pilný, jenž by chtěl, aby hráči, kteří posílí Převýšov pro jarní část, se připravovali s mužstvem alespoň již měsíc před startem mistrovských bojů. „Bez kompletního kádru se nedá zlepšovat nic,“ doplnil.

Především ho tlačí bota na postech krajních záložníků. „Pokud se nic nezmění, tak bychom chtěli i jednoho beka,“ přál by si bývalý prvoligový fotbalista.

Naopak velkou konkurenci, což je pro něj dobře, má Převýšov v útoku. „Co se týká stoperů, tak to bude v pohodě, pokud bude v pořádku Klička. Ten už však nyní začal s tréninkem. To samé platí i o Aleši Petrovi, který absentuje spíše kvůli pracovním povinnostem,“ je si vědom důležitosti klíčových obranných postů Pilný. I proto ho těší, že pro jarní část mohou v Převýšově jistojistě počítat se službami zkušeného stopera France, jenž má za sebou angažmá v druholigové Čáslavi. Vše bude samozřejmě odvislé od zdraví hráčů.

Z podzimního kádru se v přípravných zápasech neobjevují některá jména. Hradecký se připravuje s hradeckým béčkem, ale vzhledem k počtu lidí v kádru „votroků“ není vyloučeno, že opět zakotví ve vesničce nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Štoček byl na čištění achilovky a teprve pomalu začíná s tréninkem.

Petr Hrabík se připravoval prvních čtrnáct dní. „Ale poté začal mít problémy s kolenem a v jeho případě to nevypadá vůbec dobře,“ řekl kouč. Panýrek, jenž tu hostoval z Prahy, skončil. „Nebyli jsme ani spokojeni s jeho výkonností,“ podotkl Pilný. Hostování z Běrunic skončilo také Vaňurovi, který navíc dostal zajímavé zaměstnání v Praze, tudíž už nebude k dispozici. Zřejmě nepomůže týmu ani Trval, který se v Převýšově již delší dobu neobjevil.

Naopak se v sestavě převýšovského celku objevilo v zimních zápasech několik nových tváří. Jeden zápas za Pilného výběr odehrál Chára z Řečan, ale poté dostal zajímavou pracovní nabídku z Mělníka a jeho případné angažmá tedy padlo. Rovněž jeden duel odehrál i Hejzlar z Olympie. „Ten u nás nebude. Myslím si, že by nás v jarní části mohl posílit Lesák. Otázkou bude, jestli nám ho Olympia pustí,“ vyslovil přání trenér.

Potenciální posily

Velký zájem má Převýšov o Tlučhoře. „On se však rozhoduje mezi Kolínem a Převýšovem. Po zápase, co za nás odehrál, mu oteklo koleno a je to tedy zatím otevřené. Pravděpodobně zvolí Kolín,“ zasmutnil Pilný.

Za jeho tým v zimě pravidelně nastupuje i Novák z Velimi. „Vypadá to, že by opět mohl nějakou část sezony strávit ve Velimi a nějakou u nás. Vše je v jednání a uvidíme, jak se to vyvine,“ dodal převýšovský kormidelník. Nadějně vypadá angažování Semelky z Pardubic, jenž má chuť v klubu působit.