Lodivod BOHUSLAV PILNÝ si přeje po podzimní části získat 29 bodů. „Když budu realista, bylo by dobré, kdybychom nasbírali stejný bodový počet jako vloni, to znamená osmnáct,“ říká skromně.

Očekává se velice kvalitní a vyrovnaný ročník. Jak jste na něj připraveni? Co bude nutné k tomu, aby se vám podařilo minimálně zopakovat loňskou sezonu?
Kdybychom byli úspěšnější než vloni, tak by to bylo výborné. Z našeho týmu však odešli Lesák a Fejfar. Snažili jsme se je nahradit, ale nejsem přesvědčen, jestli se to úplně povedlo.

V přípravném období jste stříleli poměrně hodně branek, ale přesto výsledky nebyly nijak přesvědčivé. Myslíte, že důvodem bylo především hledání optimální sestavy a zkoušení všech hráčů?
Hlavně jsme prověřovali nové kluky. To byla jedna z věcí, kdy mančaft nefungoval tak, jak měl. Za druhé: téměř tři týdne jsme pracovali tvrdě na kondici, abychom se do toho vrátili. Výsledky z přípravy nepodceňuji, ale ani nepřeceňuji.

Zpočátku se ve vaší sestavě objevoval zkušený Marcel Hájek, jenž mimochodem vsítil i několik gólů. Přesto u vás nebude působit. Proč?
Asi především proto, že nenašel společnou řeč s naším vedením.

Vy osobně byste bral fotbalistu tohoto formátu?
Jsem přesvědčen, že ano, protože je to gólový hráč. Pokud však bude někde jinde v divizi, tak branky dávat stoprocentně bude. Ovšem, kdyby bylo jen a jen na mně, tak bych ho určitě chtěl.

Naopak co se týká obrany, tak už jste naznačil, že tým opustil zkušený pilíř zadní řady Michal Lesák. Povedlo se vám po něm mezeru zacelit, nebo to bude citelné oslabení?
Asi všichni dobře víme, že Michal je fotbalista, který má něco odkopáno v naši nejvyšší soutěži a kvalitu bezesporu stále má. Na jeho náhradě sice pracujeme, ale dá se říct, že pár dní před začátkem soutěže to stále není to pravé ořechové.

Dá se s tím ještě něco za takovou krátkou chvíli dělat?
Ještě máme přípravný zápas a taktické tréninky, tak doufám, že se nám povede na jeho místo zapracovat nějakého hráče.

Vraťme se zpět k divizi. S jakým bodovým počinem byste byl po podzimní části spokojen?
(pousměje se) Dvacet devět. Jenže to je asi jenom moje přání. Když budu realista, tak by bylo i dobré, kdybychom udělali stejně bodů jako loňský podzim, to znamená osmnáct.

Pro většinu mužstev bude zásadní dělat co nejvíce bodů v domácím prostředí. Budete na to klást také velký důraz?
Samozřejmě, že je to důležité. Ovšem po zkušenostech z loňského ročníku víme, že na našem menším hřišti se těžko prosazujeme, takže budeme spoléhat i na zápasy venku. Každopádně, na výhru chceme hrát doma i venku.

V úvodním kole zajíždíte v neděli na horkou půdu Turnova, který doma nerad rozdává. Máte už plán, jak v Českém ráji uspět?
Byl jsem se na něj podívat, když hrál pohár s Náchodem. Turnovské mužstvo je poměrně stejné. Když se přiblížíme k výkonu, jaký jsme tam podali na jaře, tak odtamtud něco odvezeme. Tenkrát jsme tam totiž sehráli velmi dobrý zápas.

Přípravné zápasy: – SK Holice 4:0 (Hájek 2, Breda 2), – TJ Sokol Lhota pod Libčany 2:3 (Hájek, Ujec), – FK Chlumec nad Cidlinou 3:1 (Novák, Hájek, Semelka), – FC Olympia Hradec Králové 0:3 (1. kolo Poháru ČMFS), – FK Černilov 6:0 (Holý, Kopecký, Novák, Semelka, Ujec, Breda), – Jiskra Jaroměř 3:1 (Novák, Běhounek, Machač), – FC Titanic Srch 4:1 (Michal, Novák, Ujec, Kopecký).