Kouč lvíčat Jakub Dovalil hradeckému obránci v neděli na soustředění v rakouském Kaprunu sdělil, že se společně s dalšími třemi hráči nevešel do finální nominace. Přednost dostal brněnský krajní bek Jakub Jugas.

„Přiznávám, že tohle bylo nejtěžší rozhodování. Oba mají v reprezentaci zhruba stejnou statistiku, ale k tomuto verdiktu přispěl fakt, že Jugas měl trochu lepší jarní část sezony, a taky to, že může v případě potřeby zaskočit i na stoperu," vysvětlil svoji volbu Dovalil.

Holešovi zřejmě  uškodilo, že v Synot lize nastupoval v týmu, který ze soutěže sestoupill. Chyběla mu i produktivita. To Jugas prožil výborné jaro, vstřelil dvě branky a Zbrojovce výrazně pomohl ke klidné záchraně. Dovalilův finální verdikt se dal předjímat.

„Je moc nepříjemné, co se Tomášovi nyní stalo. Takové vyřazení v poslední chvíli musí bolet. Na druhou stranu tímto jeho kariéra nekončí. Tomáš na soustředění v Rakousku zůstal, je s týmem. Roli náhradníka vzal dobře," říká trenér Hradce Králové Bohuslav Pilný, který měl minulou sezonu Holeše každý den na očích. „Také jsme uvažovali,  že bychom ho zkusili na stoperu, ale pak jsme ho kvůli různým okolnostech nechali na kraji obrany. Přitom v mládí stopera hrál, návyky mu nechybí. Kdybychom se k tomu kroku odhodlali, třeba by Tomáš v nominaci byl," uvažuje Pilný.

Hradec startuje přípravu na Fotbalovou národní ligu 21. června. Určitě bez Holeše a gólmana Tomáše Koubka, jenž by měl být na Euru jedničkou týmu. „I když Holy není v nominaci, dáme mu prostor k odpočinku a regeneraci. Nebudeme na něj tlačit, k týmu se připojí v rozumném termínu," nastínil Bohuslav Pilný.