Jak probíhaly oslavy postupu?
Tak nějak normálně. Řekl bych, že to probíhalo asi jako každá jiná rozlučka se sezonou, nic výraznějšího to nebylo. Poseděli jsme, dali jsme si několik piv, někdo méně, někdo více, a rozešli jsme se. V neděli jsme pak totiž hráli přátelák v Liberci.

Kdy jste se o postupu dozvěděli?
Řekl bych, že to bylo až před posledním zápasem s béčkem Pardubic. Ten jsme odehráli s tím, že jsme chtěli potvrdit postavení v tabulce, což se povedlo. Motivaci kluci měli.

Kalkulovali jste už v průběhu sezony s tím, že by mohly jít do ČFL dva týmy?
Osobně jsem s tím počítal dá se říct od začátku. Už před sezonou jsem klukům řekl, že chceme udělat co nejvíc bodů a že, i když nebudeme první, možná půjde postoupit i z dalšího místa, což se potvrdilo. Nehledě na to, že Kolín nám pak odskočil, jsme se udržovali v určitém napětí.

Kolín poměrně suverénně soutěž vyhrál. Byl opravdu v jarní části nedostižitelný?
Ve složení a se zázemím, které tam teď začíná mít, by byl nedostižný pro většinu mužstev divize. Naprosto zaslouženě skončil první, protože byl nejlepší. Na jaře ztratil čtyři body, což ukazuje jeho sílu.

Na jaře jste pokračovali ve vítězných domácích zápasech. Unikátní bilanci pokazila jediná remíza se Mšenem. Nemrzí to zpětně?
(usměje se) Spíš nás mrzí některé zápasy venku, které jsme nezvládli. Nicméně kdyby nám někdo před sezonou řekl, že budeme mít takovou domácí bilanci, určitě bychom to brali. Mě osobně remíza se Mšenem nemrzí, neboť jsme půl hodiny hráli v deseti a mohlo to dopadnout ještě hůř. Přesto je bilance čtrnácti výher vynikající. Jestliže jsme si mysleli, že užší domácí hřiště nám nebude tolik vyhovovat, tak bylo naopak naší výhodou.

Když připočteme podzimní jízdu pohárem, Převýšov zažil historickou sezonu. Co bylo základem úspěchu?
Základem pro to, aby byla sezona úspěšná, je kvalita kádru. Ta se díky ekonomickým podmínkám, které poskytuje pan Ryba, podařila poskládat. Už v přípravě jsme měli dobré výsledky. Nakopli jsme se dobrým vystoupením v poháru. Mužstvo si pak začalo více věřit. I když víme, že jsme udělali o pět bodů méně než na podzim, celkově byla sezona neopakovatelná. Do převýšovské kroniky by měla být zapsána zlatým písmem. Když k tomu připočtu ještě kometu jménem Václav Pilař, který je odtud, víc v Převýšově už asi nezažijí. Jen mne mrzí postoj některých lidí, kteří tyto úspěchy začali brát až moc automaticky. Myslím, že až časem jim dojde, co se tam tento rok odehrálo. Bylo to opravdu úžasné.

Kdy začne příprava na třetí ligu?
Měli bychom ji zahájit devátého července.

Je v plánu výraznější posílení, nebo budete pracovat převážně se stávajícím kádrem?
Podle posledních informací, které mám, bychom se měli stát farmou Hradce Králové. Je tedy zřejmé, odkud bychom měli být posíleni. Jinak někteří hráči, ať už z důvodů pracovních, výkonnostních či studijních, skončí. Mužstvo budeme chtít samozřejmě zkvalitnit.

Co jste říkal vystoupení české reprezentace na Euru?
Myslím, že čtvrtfinále bylo maximem. Dá se to asi považovat za úspěch. Nicméně z výkonu ve čtvrtfinále jsem byl trochu zklamaný. Ač to výsledkově nevypadá, myslel jsem si, že budeme Portugalsku důstojnějším soupeřem. Jen dvakrát jsme vystřelili vedle branky a na branku ani jednou. Portugalci měli snad dvacet střel. Jsem tedy docela kritický, i když reprezentace má nějaký výkonnostní strop a čtvrtfinále mu odpovídá. Z celkového hlediska je to úspěch.