SK PŘEVÝŠOV
(11. MÍSTO, 18 BODŮ)

Není tedy divu, že kouč BOHUSLAV PILNÝ (nar. 22. 3. 1973) si přeje co nejrychleji se dostat do klidného středu tabulky. Po dlouhé zimní přípravě sehrají jeho svěřenci první jarní divizní duel v neděli, kdy od 10.15 hodin hostí namočený Trutnov.

Máte za sebou dva a půl měsíce zimní přípravy. Jste s jejím průběhem spokojen?
Částečně, protože až posledních čtrnáct dní se mi ten kádr stabilizoval a uvidíme, v jaké síle do jarních bojů půjdeme. V té první polovině přípravy jsme nebyli úplně kompletní a doufám, že to nebude vadit ose.

Stihli jste vše, co jste si naplánovali?
Co se týká kondice a toho, co zimní příprava obnáší, tak jsme celkem zvládli všechno. Možná jsem si představoval, že budeme trochu víc na hřišti, ale to jsme si vynahradili poslední měsíc. Uplynulý týden jsme navíc byli na přírodní trávě.

Je tedy mužstvo dostatečně připravené, aby mohlo vlétnout do jara?
(usměje se) Doufám, že jo. Ale poslední přátelské zápasy jsme sehráli se soupeři z nižších soutěží, tak uvidíme, co to s námi udělá v mistrákách. Přípravné utkání vám někdy nedá tolik, co mistrák.

V tabulce jste jen několik málo bodů nad sestupovým pásmem. Jak moc bude důležitý start do soutěže?
Start je důležitý vždycky, ovšem pro nás bude nyní obzvlášť, protože první kolo máme doma Trutnov (13. místo – pozn. aut.), třetí kolo Holice (14.), páté kolo Dobrovici (12.) a pak jedeme do Předměřic. To jsou tedy mančafty, co jsou pod námi, a bylo by potřeba s nimi vyhrávat, nebo přinejhorším s někým z nich remizovat. Ale určitě budeme nastupovat do zápasů s cílem vítězit.

V neděli zahajujete s Trutnovem, s nímž jste v přípravě těsně prohráli. Dá se tomu přikládat větší váha?
Sice jsme prohráli, ale náš projev byl hlavně v první půli velice dobrý. Výsledku bych takovou váhu nedával. Důležitější bude zápas, ve kterém se bude hrát o body.

Navíc jste asi nebyli kompletní…
(zamyslí se) Dá se to tak říct.

Už jste naznačil, že v první polovině jara máte papírově slabší týmy. Může to být výhodou?
To nevím, protože mužstva ze spodku tabulky se na jaře budou rvát o každý bod. Zrovna tak se však budeme o něj rvát my. Doufám, že v začátku posbíráme takový počet bodů, abychom se vyhnuli případným problémům.

Jak jste již říkal, kádr se stabilizoval. Kdo z nových posil by měl být největším přínosem pro mužstvo?
Rozhodně Michal Lesák. Jsem rád, že se nám povedlo dotáhnout jeho hostování. Hodně si slibuji i od útočníka Semelky. Jinak kádr zůstal téměř pohromadě. Jen mi dělají vrásky neúčasti Aleše Petra a Kličky. Je velká škoda, že tito hráči nemohli trénovat s mužstvem (zdravotní či pracovní problémy – pozn. aut.).

Když trochu odbočíme, kolik podle vás bude zapotřebí bodů k záchraně?
Vzhledem k tomu, že Předměřice zřejmě nikomu moc bodů nevemou, tak si myslím, že zhruba 37 bodů. V našem případě je to ještě docela daleko.

Jak vidíte letošní boj o sestup?
Bude se rozhodovat mezi posledními přibližně sedmi týmy. Důležité budou vzájemné zápasy.

Naopak první Hlavice má osmibodový náskok. Domníváte se, že si ho již pohlídá?
Nepochybuji o tom. Hned po našem vzájemném zápase ve druhém kole (prohra 0:2 – pozn. aut.) jsem říkal, že to bude nejlepší mužstvo. A ono se ukázalo, že je to pravda. Prostě má vyšší ambice i dobrý los. Ze začátku hraje třikrát za sebou doma (s Týništěm již duel odehrála – pozn. aut.).

Přípravné zápasy:
FC Hradec Králové B 1:2 (Puskás), – Dvůr Králové 2:2 (Breda z pen., Novák), – Jaroměř 8:3 (T. Hrabík 2, Breda 2, Holý, Franc, Šmíd, Krejčí), – Nový Bydžov junioři 7:0 (Holý 3, Fejfar 3, Semelka), – Chlumec n. C. 2:0 (Fejfar, Franc), – Týniště 0:2, – Trutnov 1:2 (Breda), – Nový Bydžov A 2:0 (Breda z pen., Ujec), – Předměřice 3:2 (Breda 2, Holý), – Kunčice 3:0 (Lesák, Fejfar, Ujec).

Soupiska – brankáři: Radek Petr (1984), Martin Pilař (1983); obránci: Aleš Petr (1981), Radovan Klička (1978), Petr Hrabík (1983), Jakub Šmíd (1977), Bedřich Franc (1986), Michal Lesák (1975), David Kubánek (1984), Ondřej Tomíšek (1987); záložníci: David Breda (1971), Miroslav Krejčí (1988), Ladislav Štoček (1986), Milan Kopecký (1979), Pavel Novák (1980); útočníci: Pavel Holý (1977), Tomáš Hrabík (1986), Zdeněk Fejfar (1981), Ondřej Ujec (1987), Marek Trval (1967), Zdeněk Semelka (1987).

Realizační tým – trenér: Bohuslav Pilný (1973); asistent trenéra: Zdeněk Hanuš (1963); vedoucí mužstva: Pavel Pilař (1960) a Josef Kubánek (1961); masér: Karel Novák (1949). Sportovní ředitel: Jiří Ryba (1946). Prezident a sekretář klubu: Ladislav Steklý (1949). Ideální sestava: R. Petr – P. Hrabík, Franc, Klička, A. Petr – Štoček, Lesák, Breda, Holý – Semelka, Ujec.