Dosavadní neporazitelnost a skvělou fazonu potvrdila Vysoká, která doma nadělila Hořicím „kanára“. „Pevně věřím, že nám forma vydrží i příští týden do Náchoda,“ přeje si Miroslav Píša starší, vedoucí vysockého mužstva.

V zápase celků ze spodních pater tabulky získal důležité tři body Nový Bydžov, který proti poslednímu Vrchlabí po změně stran třemi trefami otočil nepříznivé skóre 0:1 z první půle.

Další „záchranářská“ bitva byla k vidění v Třebši, kde se představilo předposlední Nové Město nad Metují. I zde se z tříbodového zisku radovali domácí (4:2).

Libčanský obhájce prvenství vydoloval dva body na horké rychnovské půdě. Dvakrát prohrával, dvakrát vyrovnal a nakonec zvládl lépe rozstřel. Hrálo se na umělé trávě menších rozměrů a k vidění byla spousta osobních soubojů. Hosty může mrzet vyloučení stopera Kabeláče za nemístné průpovídky na adresu jednoho z domácích fotbalistů.

Diváci v Lázních Bělohrad si na góly museli počkat až do penaltového rozstřelu, v němž byla úspěšnější hradecká Slavia. Po základní hrací době svítily na ukazateli skóre jen dvě velké nuly.

Chlumec proti letos výborně hrajícímu Kostelci nad Orlicí sice od 5. minuty vedl, ale to bylo z jeho strany vše. Pak už se prosazovali jen hosté (3x).

I. A třída: „Sršňům“ pomohly dva vlastní góly Sobotky

Hradec Králové - Víkendové kolo fotbalové I. A třídy narušilo počasí. Dva duely se kvůli němu neodehrály. Volno tak měli i dva zástupci z okresu (Kobylice a Kunčice). Další čtyři týmy z regionu si vedly střídavě.

Nový Hradec na svém hřišti podlehl Hostinnému, přestože v poločase vedl 1:0. Od 35. minuty však hrál bez vyloučených Kašpara a Vopálky, kteří pykali za nedisciplinovanost. Po změně stran se početní převaha hostů projevila na skóre.

„Do 30. minuty to mělo být 4:0 a mohl to být klidný duel. Poté bohužel nastala minuta hrůzy, která nás zbytečně připravila o dva hráče nejen pro toto utkání. Chápu frustraci kluků, ale mrzí mě, že neprojeví svoji zkušenost a situaci nevyřeší s nadhledem. Největší hloupost je diskutovat o hlouposti s hloupými. S přihlédnutím na kvalitu soupeře jsme ztratili tři body,“ uvedl novohradecký trenér Ondřej Kolář.

V zápase vedoucích celků rezerva kratonožských „sršňů“ vyhrála v Sobotce. Atraktivní podívaná přinesla sedm branek, šest v první půli. Zajímavostí byl fakt, že domácí si dali dva vlastní góly, čímž hostům výrazně přispěli k tříbodovému exportu.

Okresní derby se hrálo v Černilově, kam zavítala Roudnice. Přestože domácí hráči byli více na míči, body se stěhovaly do Roudnice díky dvěma úspěšným brejkům, které gólově zakončoval forvard Kučera.

„Téměř celý zápas jsme odehráli na polovině soupeře, ale marně jsme se snažili prosadit do plných,“ konstatoval Martin Šmied, sekretář černilovského FK. „Většinou se snažíme tvořit a soupeř nás z protiútoků trestá. Tentokrát jsme to zkusili obráceně a vyšlo to,“ pochvaloval si taktiku roudnický kouč Milan Frýda.

Nový Hradec - Hostinné 1:3

Nový HK: Sedláček – J. Jindra (79. Neppl), Kašpar, Kolínek, Vopálka – Páter, L. Jarotek, Vik (57. Linder), M. Jindra (70. L. Matějka) – T. Matějka, G. Bendig.

Černilov - Roudnice 1:2

Černilov: Ruml – Zumr, Urban (65. Benák), V. Hrubý (21. Ježek, 65. Ridl), Schwarzer – Šmied (58. Markovič), Matoušek, Štěnička, Hušek, J. Hrubý – Roubal. Roudnice: Šanda – Houser, Mikan, Černý, Cuberka – L. Koutník, Koblížek, Bárta, Tykva (76. D. Koutník) – Šiška (84. M. Novotný), Kučera.

Sobotka - Kratonohy B 3:4

Kratonohy B: Javůrek – Holubec, Novotný, Kváš, Bořke – Vodička, Ročín (89. Štěpánek), Čihák (90. Klátil), Karanský – Jimmy, Ličman (81. Bláha).

Zápasy Kunčice - Bílá Třemešná a Broumov - Kobylice byly odloženy.