Václav Pišta.Zdroj: archivTým doznal v letní přestávce poměrně velkých změn. Času na sehrání tedy mnoho nebylo, že?
V letní přestávce jsme opět vybudovali zcela nový tým, který chceme udržet pospolu několik sezon. Naše příprava trvala měsíc, sehráli jsme šest velmi kvalitních zápasů a trénovali jsme vyjma víkendu každý den. Nově příchozí hráči se znají z dřívějších působení v jiných klubech, takže jsme se sehrát stačili a jsme připraveni.

Naznačil poslední přípravný zápas (výhra v Holicích 10:2) možnosti mužstva?
Všechny naše zápasy naznačily, že jsme konkurenceschopní týmům z vyšší soutěže. I přes výsledkové nezdary měla všechna naše utkání velkou kvalitu a my jsme všem ukázali, že letos se s námi musí na špici rozhodně počítat.

Jak hodnotíte přístup a práci nových hráčů v tréninkovém procesu?
Jedním slovem: vynikající.

V jakých patrech tabulky by se mohl nově poskládaný celek pohybovat? Říkáte na špici?
Jako sezonní cíl jsme si stanovili umístění do šestého místa, ale bez přehánění a jakékoli arogance tajně pomýšlíme na „bednu“.

Koho považujete za největší favority soutěže?
Kratonohy, Živanice, Čáslav.

Očekáváte vyrovnanější ročník než ten poslední? Mohlo by se rozhodovat o sestupu i o postupu až do posledních kol? Nebo bude jasno už dříve?
Očekáváme nesmírnou vyrovnanost po celý rok a minimální bodové odstupy. Nové kluby jsou velmi kvalitní a své možnosti naznačily už v pohárových zápasech, takže o sestup i postup bude sveden veliký boj do posledního kola.

Koho sledovat - Jan Štoček:Jakmile se ocitne v šanci, téměř vždy ji využije. Je velmi platný do kombinace a při obranných standardkách.