Ústí n. O. - Trutnov 3:0

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Odehráli jsme výsledkově povedené utkání a se ziskem tří bodů panuje velká spokojenost. Předvedená hra ovšem nebyla úplně ideální. V prvním poločase jsme ztráceli hodně míčů a vázla nám kombinace. První gól se nám podařilo vstřelit z rohu. V druhé půlce se naše hra o něco zlepšila a podařilo se nám vstřelit druhou uklidňující branku. Poté jsme však na čtvrt hodiny zcela vypadli z role a soupeř nás začal přehrávat. Vytvořil si jednu stoprocentní gólovou příležitost, kterou skvěle zneškodnil brankář Kuba Krátký. V závěru utkání jsme přidali třetí gól a po dlouhé době jsme porazili pro nás velmi nepříjemného soupeře 
z Trutnova."

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Domácí byli v koncovce živější, naše hra mi připadala taková laxní. Měli jsme sice dobrá přečíslení, ale bohužel jsme si nedokázali připravit šanci. Špatně jsme to řešili. Máme nula bodů a v dalších kolech to pro nás bude boj."

Pardubice B - Kratonohy 0:3

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Výsledek je pro nás až příliš krutý a myslím si, že neodpovídá průběhu hry. Vše rozhodla druhá branka, která padla po chybě rozhodčích. Nic to však nemění na tom, že jsme měli minimum příležitostí. Naopak zkušení hosté využili skoro všechny své šance. Nedá se nic dělat, musíme tento zápas hodit za hlavu a soustředit se na ten další 
v Živanicích."

Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „Naše vítězství je zcela zasloužené. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, výborně jsme napadali rozehrávku domácích a byli jsme velmi aktivní. Pardubice jsme po celé utkání nepustili do větší šance, naopak my jsme kromě tří vstřelených branek trefili v první půli břevno, ve druhé tyčku a k tomu jsme ještě neproměnili minimálně tři stoprocentní šance. Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon a nasazení i v tak úmorném vedru, které panovalo."

Náchod - V. Mýto 1:1, penalty 6:5

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: „My jsme hned v prvních třech minutách dvakrát přečkali klinickou smrt. Soupeř byl po celý první poločas lepší a vyšel mu i začátek poločasu druhého. Zaslouženě se ujal vedení, ale od nějaké 70. minuty jsme byli lepší my. Podařilo se nám vyrovnat, zatlačili jsme Vysoké Mýto a chtěli jsme vyhrát. Kaňkou na celém utkání je úplně nesmyslný zákrok Fikejze, což je vidět i na videu. Nakonec jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, byť to bylo až po penaltách."

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Zápas jsme ztratili v prvním poločase. 
V prvních dvaceti minutách jsme měli obrovské šance, které jsme neproměnili. Následně se to ve hře srovnalo. Ale co jsme nedali, je až neuvěřitelné. Byla to laxnost, což nás v závěru utkání hodně mrzelo."

Dvůr Králové - Kolín 2:1

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „Před týdnem jsme si vypracovali řadu šancí, ale z utkání v Ostré odešli bez bodů. Tentokrát k nám přijel velmi kvalitní soupeř, který byl v poli lepší. Hráči ale zápas odmakali a odměnou jim jsou tři 
body. Rádi bychom je potvrdili i v dalším domácím utkání, v němž nyní přivítáme nováčka z Chrastavy."

Čáslav - Živanice 1:1, penalty 2:4

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „V tvrdě hraném utkání ze strany domácích jsme hráli zodpovědně a zápas byl vyrovnaný. Škoda několika dobře rozvíjejících se akcí, které jsme nedotáhli do gólového zakončení."

Turnov - Letohrad 2:0

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Paradoxně jsme odehráli herně zatím nejlepší podzimní utkání, ale fotbal se hraje na branky a ty dávali pouze domácí. Dokázali maximálně využít našich až neuvěřitelně laciných chyb a zaslouženě si připsali plný bodový zisk."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Peter Očovan (Olympia HK): Byl to především slovenský forvard, jenž se hattrickem zasloužil o výhru „šavlí".

2. Zdeněk Vaňous (Ústí n. O.): Připravoval spoluhráčům gólové šance. Sám se nádherně trefil.

3. Martin Klátil (Kratonohy): Expardubák se proti „svým" vytáhl. Dal klíčový úvodní gól, navíc hrál velmi dobře.

Vítěz kola

TJ Dvůr Králové: Dvorští proti Kolínu nebyli favoritem, kvalitního soka ale zaskočili maximální bojovností a produktivitou.

Smolař kola

SK Vysoké Mýto: Chyběl větší klid v zakončení. Šancí měli Mýtští spousty nato, aby utkání v Náchodě vyhráli.

Střípky a zajímavosti

ČFL: Převýšov a Olympia v čele

Hradec Králové - Pohled na tabulku České fotbalové ligy musí po třetím kole hřát zejména východočeské fanoušky. Na prvním místě totiž sídlí možná trochu překvapivě, ale za dosavadní výkony zaslouženě Převýšov, který doplňuje na druhé příčce Olympia Hradec Králové. Převýšovští mají osm bodů, nováček nasbíral šest bodů, stejně jako devátá Chrudim. Vstup do soutěže se tedy Východočechům povedl na jedničku. Jak budou pokračovat dál?

Start se povedl. Hlavně vydržet…

Ústí nad Orlicí - Není to poprvé. Ono to bývá ze strany Ústí nad Orlicí vždy takové. Povedou se tři kola, body naskakují, pohoda čiší na všechny strany. Posléze ale přijde série, jež si hráči za rámeček nedají. Tuhle tradici by bylo dobré nechat někde na dně studny a nalít do ní ještě tuny betonu. Teď se Ústečtí vyhřívají na čele divizní tabulky, ale na to by myslet neměli. Hodně rychle může přijít pád. Věřme, že se to nestane a Ústí bude i nadále soustředěné na každý zápas.

„Sršni" věděli, jak na Pardubice

Kratonohy, Náchod - Zápis do historie. Fotbalisté Kratonoh o víkendu slavili premiérovou výhru v divizní soutěži. Stalo se tak na trávníku pardubické rezervy, kde zvítězili vcelku jednoznačně 3:0. Co stojí za touto výhrou? Možná i fakt, že v kádru „sršňů" je hned několik hráčů, kteří prošli pardubickým klubem a věděli, co na domácí juniorku bude platit. Nováček se tedy konečně dočkal bodového zisku. Toho se o víkendu dočkal i druhý novic z Královéhradeckého kraje - Náchod. Ten doma po penaltách porazil Vysoké Mýto, na svém kontě má už pět bodů a zamířil do vytouženého středu tabulky.