Přestupní řád ČMFS
Základní ustanovení – článek 1: Žádosti o přestupy a hostování se podávají v přestupním období od 1. února do 28. února a od 1. července do 22. září.
Článek 2: Hráč není oprávněn podat žádost o přestup či hostování v případě, že v rámci probíhajícího přestupního období již registrační úsek schválil předmětnému hráči přestup či hostování.
Článek 3: Ustanovení se vztahují i na hráče, kteří byli v klubu zaregistrováni po přestupu ze zahraničí.

Šok. Rozčarování. Technický středopolař Karel Piták se do Hradce nevrátí! V době, kdy se uvažovaná velká posila „votroků“ připravovala na důležitý sobotní zápas v Ostravě a kouč Kotal spřádal bojové plány s Pitákem v základu, přišla z pražského Strahova nečekaná facka.

Hráč nemůže být v novém klubu platně zaregistrován a musí zůstat v Jablonci. Podle nové legislativy nemůže v jednom přestupním termínu dvakrát změnit klubovou příslušnost. A jelikož v létě přišel Piták do Jablonce z rakouského Salcburku, hostování v Hradci mu už povoleno nebylo, třebaže zde už v týdnu trénoval a oba kluby byly od úterý na transferu domluveny. Východočeši se tak budou muset bez Pitáka obejít minimálně do zimy.

Ještě v pátek dopoledne, den před bitvou na Bazalech, hradecký lodivod Václav Kotal v rozhovoru pro Deník uvedl, že Piták rozhodně bude v základní sestavě. „Byla by škoda ho nevyužít. Před dalším zápasem, s Ústím nad Labem, který považujeme za klíčový, potřebujeme, aby se s mužstvem sžil.“

Faux pas funkcionářů

Krátce před obědem však Kotalovi oblíbené kafe moc nechutnalo. Legislativní novinka v řádech ČMFS Pitáka do Hradce nepustí, dozvěděl se od generálního ředitele Richarda Jukla. „Beru to jako fakt. Mrzí mě to především kvůli Karlovi. Hlavně pro něj je to nejhorší možná zpráva. Odešel z Jablonce, těšil se, jak si za nás zahraje a týmu pomůže. Teď je všechno pryč,“ uvedl hradecký kouč. „Je škoda, že se o komplikaci v řádech nevědělo dřív. Je určitě také faux pas funkcionářů. To je jednoznačné.“

Kotal musel zmuchlat papírek se základní sestavou a bez Pitáka namíchat nový taktický koktejl, který bude mít účinnost proti povadlé Ostravě. „Není to takové drama. Hráč se vám hodinu před zápasem může zranit a taky musíte reagovat. Podívejte se na Spartu. Jim se těsně před výkopem s Palermem zranil Vacek, a také si poradila. Neberu to jako tragédii. Kdybych se měl nechat poznamenat každou událostí, tak už u fotbalu dávno nejsem,“ pousmál se Kotal.

Sestava by měla být podobná jako před týdnem proti Slavii. Pouze zraněného Kasálka zřejmě nahradí Karal.

V Ostravě před sobotním duelem nepřemýšlí o ničem jiném než o vítězství. Klub je po osmi kolech na poslední příčce ligové tabulky. V týdnu ostudně vypadl z Ondrášovka Cupu střetiligovým Slavičínem po penaltovém rozstřelu! Navztekaní fanoušci dokonce po závěrečném hvizdu vtrhli na hřiště a hráčům pořádně vyčinili. Proběhne další mytí hlav i v sobotu večer?

„Jsem z toho vyřízenej“

Hradec Králové – Obnovená premiéra se nekoná. Mistr Evropy do 21 let z roku 2002 Karel Piták černobílý dres svého mateřského klubu znovu neoblékne.

Ofenzivní záložník měl být novou útočnou zbraní hradeckých fotbalistů v sobotní bitvě v Ostravě. Trenér Kotal hodlal trojnásobného reprezentanta poslat na trávník od první minuty.

„Co mám na to říct? Že jsem prakticky vyřízenej,“ reagoval s trpkostí v hlase Piták. Návrat domů v něm vyvolal nový náboj. „Těšil jsem se, v Ostravě jsem měl hrát od začátku. Teď všechno padlo…,“ dodal.

Místo duelu na ostravských Bazalech vyběhne za jabloneckou juniorku proti Mladé Boleslavi ve třetí lize. „Hned mi volali z Jablonce, že prý to nemám brát jako trest, ale že v sobotu mám jít hrát za béčko,“ prozradil Piták. Třicetiletého někdejšího hráče Slavie a rakouského Salcburku tak opět čeká boj o místo v sestavě loňského vicemistra. Na podzim za Jablonec nastoupil v sedmi zápasech. (jt)