„Milan mi to parádně vrátil a já jsem stál jen ve správný okamžik na správném místě," skromně líčí svoji trefu krajní zadák „votroků".

Po Plašilově brance v samém konci prvního poločasu vedl Hradec Králové nad Mladou Boleslaví 2:0. Nikdo v tu chvíli nepředpokládal, že se věci nečekaně zvrtnou.

Stalo se. Hosté snížili, pak hbitý Nešpor donutil k druhému „žlutému" zákroku Fukala a bylo zle. V 89. minutě pak vyrovnal Ščuk.

„Bylo by spekulativní tvrdit, že kdyby na hřišti byl Milan, tak bychom to ubránili. Ještě horší  je, že jsme tak velkou personu ztratili pro další zápas," mračil se Plašil.

Po utkání bylo v kabině ticho, nikomu se nechtělo mluvit. „Převládá obrovské zklamání. Jsme naštvaní sami na sebe, že jsme si to takhle zkazili. Vedli jsme o dva góly, ale nedokázali jsme to dotáhnout do konce," kroutí hlavou a přehrává si, proč se tomu tak stalo. „Sice jsme si pomohli standardkami, ale po celé utkání se nám nedařila kombinace."

„Ukázali jsme, že mančaft má morálku," potěšilo Johanu

Hradec Králové – Pětadvacet minut Hradci skoro nepůjčili balon, přesto odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem. „V kabině by bylo slyšet spadnout špendlík. Byli jsme hodně dole," bez okolků přiznává mladoboleslavský kapitán Petr Johana.

Kdo by ale čekal v kabině bouři, výbuchy emocí a drsná chlapská slova, spletl by se. Kouč Ladislav Minář předstoupil před své svěřence s jednou větou. „Teď ukažte, že máte morálku!"

Zabralo to. V pravý čas vyřčená slova dopadla na úrodnou půdu. Středočeši „votroky" sevřeli, nekompromisně přebrali iniciativu a výsledek se dostavil.

„Povedl se nám vstup do druhé půle a naštěstí to dobře dopadlo. Po pauze jsme ukázali, že mančaft má opravdu morálku. Chtěl bych klukům poděkovat i za sebe," radoval se Johana.

Mináře to neobměkčilo. Na tiskové konferenci se mračil a prskal.

„Hráči se možná nyní v kabině poplácávají po zádech, ale já jsem naštvaný. Standardky trénujeme a stejně po nich dostaneme dva góly."