Kolem vašeho setrvání v Hradci Králové byla situace dlouho zamotaná. Co rozhodlo o vašem setrvání v mateřském klubu?
V lednu jsem ještě trénoval v Příbrami. Pak mi volal trenér Malura, že by chtěl, abych se do Hradce vrátil. Příbram měla také zájem, takže jsem čekal na výsledek jednání mezi kluby. Ty se nedohodly, zůstal jsem tedy v Hradci. Musím ale říct, že rád.

V Příbrami jste na podzim prožil zřejmě své nejlepší období ve fotbalové kariéře. Nastupoval jste převážně v základní sestavě a pomohl týmu ke třetí příčce…
Hlavně jsem tam dostal šanci, kterou jsem se snažil využít. Dařilo se mně i týmu, což bylo nejdůležitější.

Považujete Příbram i nyní za vážného aspiranta na postup do první ligy?
Bude to silný konkurent, vždyť dokázala vyhrát zimní Tipsport ligu, v níž startovaly převážně prvoligové týmy. Přál bych si, aby do ligy společně s Hradcem postoupila právě Příbram.

Hradecký dres jste zatím oblékl dvakrát. Jaké jsou vaše první dojmy?
Většinu kluků znám ze svého dřívějšího působení, což je výhoda. Co se týká zápasů, zatím to z mé strany ještě není ono. Tři týdny jsem laboroval se zánětem šlachy v chodidle. Teprve se do toho dostávám.

V Hradci jste byl od žákovských let. V A mužstvu jste ale nastupoval zřídka. Lze říci, že vás trenéři coby odchovance přehlíželi?
Odchovanci to mívají vždycky těžší. I proto jsem se vloni v zimě rozhodl odejít do Chebu, kam mě chtěl trenér Pihávek. Poté si mě vytáhl i do Příbrami, kde působí v roli asistenta. Změna prostředí mi z fotbalového hlediska velmi prospěla. Svědčil o tom i hradecký zájem, abych se vrátil. Hodně mě to potěšilo.

Radil jste se o svém návratu se slavnějším bratrem Jaroslavem?
Samozřejmě jsme se o tom bavili. Nechal to na mě.

Jste v neustálém kontaktu?
Voláme si často a také se dost hecujeme. Ještě než brácha přestoupil do Pamplony, tak moc gólů nedával. Mně tam naopak občas něco spadlo, takže jsem si do něho mohl trochu rýpnout.

Kdy jste se viděli naposledy?
Na jeho svatbě a pak ještě o Vánocích.

Za švagrovou máte Brazilku. Schválil jste ji bratrovi?
Je to příjemná holka. Česky už docela rozumí a snaží se i mluvit. Pro nás, coby rodinu, je to jenom dobře. Nevím, jak by to dopadlo, kdybychom se všichni museli učit portugalsky. (směje se)

Zpátky k Hradci. Smlouva vám vyprší v létě. Nenutilo vás vedení k podpisu nového kontraktu?
Nyní je o tom předčasné mluvit. Uvidíme, co se tento půlrok bude dít. Jsem rád, že na mě vedení v tomto směru nijak netlačilo.