Bratr českého reprezentanta Jaroslava také hájil několik let dres třetiligového Letohradu, ale v současnosti působí v divizním Týništi, se kterým v prvním kole Poháru ČMFS potrápil druholigové „votroky“.

 Plašil, jenž studuje čtvrtým rokem Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze se již před dvěma lety objevil na univerziádě v Turecku, a tak i letos doufal, že si na něj trenér Buzek vzpomene. „Pevně věřím, že se probojuji do základní sestavy,“ odtajnil vysoký stoper osobní cíle.


V současnosti působíte v divizním Týništi, po příchodu Luboše Kubíka na trenérský post jste v soutěžním utkání neprohráli. V čem přišlo takové zlepšení?
Trenér Kubík je velká autorita. Díky němu se v týmu zlepšila disciplína, která byla slabinou a to jak při trénincích, tak i v samotných utkáních. Začali jsme hrát útočněji, naše hra se zatraktivnila a snad přiláká i diváky. Určitě máme nyní i větší porci štěstí, které nám občas chybělo v prvních kolech.
Do klubu přišli nedávno hradečtí Duchnič s Poděbradským, nebudete mít postupové ambice?
Určitě jsou oba velmi kvalitní hráči, díky kterým bude náš tým o něco silnější. Důležité byly i příchody Ottmara z FC Hradec Králové, Gorola zpět z hostování v Jihlavě či Zdeňky. Uvidíme, jak si povedeme v úvodních kolech soutěže. Postup je samozřejmě na nás, abychom ho případně vybojovali na hřišti, ovšem je to také otázka pro vedení klubu, jestli by se postupu nebránilo. Můj názor je, že bychom zde všichni o vyšší soutěž stáli.
V prvním kole Poháru ČMFS jste potrápili druholigový FC Hradec…
Hradec přijel v roli jasného favorita a my jsme se chtěli spíše soustředit na pozorné bránění a rychlé brejky. Tato taktika nám po většinu zápasu vycházela a nebýt krásné branky Černého, mohlo být utkání o něco dramatičtější. Měli jsme i kus štěstí, když se míč odrážel od konstrukce naší branky, ale to ke hře patří. Bohužel jsme nedokázali vstřelit kýžený vyrovnávací gól, několik příležitostí jsme k tomu měli. Porce štěstí zřejmě byla vybrána v obranné fázi. Hradec asi postoupil zaslouženě. Myslím, že jsem mu byli důstojným soupeřem a ostudu jsme neudělali.
Vaším dřívějším působištěm byl třetiligový Letohrad. Vzpomínáte na tuto fotbalovou etapu?
V Letohradu jsem hrál tři roky. Za mého působení jsme tu však sestoupili z třetí ligy do divize, což nebylo úplně šťastné období. Momentálně je v Letohradu kvalitní kádr a doufám, že kluci nebudou mít se záchranou v soutěži problémy. Už kvůli lidem, kteří na fotbal v tomto městě chodili a uměli vždy udělat výbornou atmosféru.
Překvapila vás nominace na letní univerziádu za český tým?
Před dvěma lety jsem se zúčastnil univerziády v tureckém Izmiru, kde jsem odehrál většinu utkání v základní sestavě. Trenér Buzek mě už dobře zná a ví, co ode mě může očekávat. Já jsem jen mohl doufat, že si na mě opět vzpomene a bude o moje služby stát.
Co si slibujete od tohoto turnaje?
Ve skupině nás čeká Kanada, Irsko a domácí Thajsko. Každý z těchto soupeřů se vyznačuje odlišnými herními styly, než je tomu u nás. Při těchto utkáních je výborná atmosféra. V Turecku nám chodili fandit ostatní sportovci z české výpravy a my jsme jim tuto přízeň poté opláceli na jejich sportovištích. Věřím, že to bude takto fungovat i v Bangkoku. Univerziáda je velká společenská událost, které se účastní sportovci z celého světa. V Izmiru jsme se vždy dostali do kontaktu a tato konfrontace pro nás byla velkou životní zkušeností.
Bude toto klání patřit k vrcholům vaší sportovní kariéry?
Vzhledem k tomu, že v dosavadní kariéře pro mě byla vrcholem třetí liga, tak univerziády jistě patří k mým největším sportovním zážitkům a úspěchům.
Myslíte, že byste se mohl prosadit do základní sestavy?
Já pevně věřím, že se do základní jedenáctky probojuji, ale kvalitních zadáků je tu hned několik. Budeme muset počkat na trenérův verdikt, koho z nás pošle do boje v zahajovacím utkání s Irskem. Pokud by to nevyšlo hned v tomto utkání, nebudu nějak truchlit. Turnaj je dlouhý a do sestavy se každý může dostat jak na začátku, tak v jeho průběhu. Vzhledem k náročnosti turnaje, kdy se utkání hraje každý druhý den, jej nelze odehrát pouze s jedenácti hráči, do hry se určitě dostane každý.
Jak probíhá příprava na tuto akci?
Koncem června kluci absolvovali první přípravné soustředění v Blšanech, kterého se zúčastnilo 22 hráčů. Já jsem na tomto soustředění chyběl. Do další fáze příprav na samotnou univerziádu už trenéři povolali pouze 18 hráčů. Do této osmnáctky jsem se již probojoval a zúčastnil se dalšího přípravného soustředění, tentokrát ve sportovním centru Nymburk ve dnech 30. července až 1. srpna. Zde nás čekaly mimo tréninkových jednotek i dva přípravné duely s kombinovanými týmy Mladé Boleslavi (1:3) a Liberce (3:4). Další dny, tj. 2. a 3. srpna nás ještě čeká dvoudenní ladění formy na strahovských hřištích a v pátek večer odlétáme přes Istanbul směr Bangkok.
Říkali vám k nominaci něco vaši bratři Jaroslav a Marek?
Oba mi pogratulovali k nominaci a připojili pár poznámek, které bych vzhledem k serióznosti Deníku raději nechtěl publikovat. (smích)