Kde je Plašil? „Přijde až ráno, má to povolené,“ říkali včera lidé z fotbalové reprezentace. Víc se nepátralo, ze Španělska to má přece daleko.
Jenže důvod byl jiný. Utajená svatba s brazilskou přítelkyní Annou! Záložník španělského týmu Osasuna Pamplona, odchovanec východočeské kopané, se včera v rodném kraji ženil.
 
Mohlo by se zdát, že se svatební obřad fotbalového reprezentanta uskutečnil někde v luxusním prostředí, ale bylo tomu přesně naopak. Malá, ale hlavně po všech stránkách tajná svatba se konala v obci Voděrady na Rychnovsku.
 
„Jarda Plašil tu měl svatbu, ale byla tajná, nikdo o tom neměl vědět,“ komentoval obřad místní automechanik, který má ze své dílny výhled na budovu voděradského obecního úřadu. „O tom, že tu Plašil měl svatbu či co, jsem se dozvěděl od mámy. Volala mi a v žertu se ptala, zda jsem se na to byl podívat. Bohužel jsem ho však ani neviděl,“ utrousil jeden z občanů Voděrad.
 
Úspěšnému fotbalistovi se podařilo utajit svatbu tak dokonale, že ani někteří z jeho příbuzných o ní nevěděli. Například Plašilův nevlastní bratr Jan o svatbě nic netušil a dozvěděl se o ní až po dotazu Deníku.
Deník vpodvečer objevil kolem patnácti svatebčanů z nejbližšího rodinného kruhu v rychnovské hospůdce U Kaloně. Stůl zdobil piškotový dort, konverzovalo se převážně francouzsky, i když nevěsta se snažila i o češtinu. Brazilské krasavici bohužel do Čech nedorazily svatební šaty, takže si je musela nakonec vypůjčit tady. U Kaloně však už oba novomanželé slavili v civilu.

Novomanželé byli oddáni ve Voděradech, odkud se pouze s nejbližší rodinou přesunuli do pohádkové hospůdky v Rychnově nad Kněžnou.

Foto: : Deník/ Jan Ježdík