Tradičně v horní polovině tabulky krajského přeboru figurují fotbalisté Slavie Hradec Králové. Nejinak je tomu i po podzimní části aktuální sezony, po které jsou na sedmé příčce. Trenér Josef Pleskot chtěl ovšem atakovat páté místo, takže moc spokojený není.

Josef Pleskot.Zdroj: archivJak hodnotíte podzim, v němž váš tým skončil sedmý se ziskem šestadvaceti bodů?
Se sedmým místem v tabulce moc spokojený nejsem. Chtěli jsme atakovat po podzimu páté místo a to je o dva body více než skutečnost.

Zajímavostí je, že se vám o poznání více dařilo na hřištích soupeřů, kde jste získali osmnáct bodů. Čemu to přisuzujete?
Z venkovních hřišť jsme přivezli opravdu hodně bodů. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany, z dobrého držení míče s rychlým přechodem do útoku a lepším brankovým zakončením než v domácím prostředí.

Doma jste posbírali pouhých osm bodů z jednadvaceti možných. Přišel jste na to, proč se mužstvu v Orlické kotlině nevedlo? V prvních čtyřech domácích utkáních jste dokonce nedokázali skórovat…
Mohu říct s čistým svědomím, že nás nikdo v domácím prostředí nepřehrál tak, abychom nemohli získat tři body. Bohužel jsme se však trápili střelecky a nebyli jsme schopni utkání rozhodnout v náš prospěch. Zabránili nám skvělí gólmani, brankové konstrukce, neproměňování penalt ve hře a chybělo nám i patřičné střelecké štěstí.

Příliš se vám nedařilo ani v penaltových rozstřelech, kdy jste prohráli tři ze čtyř. Je to hlavně o štěstí a smůle? Věnujete se v tréninku penaltám?
To samé platí i při proměňování pokutových kopů po nerozhodných výsledcích. Po skončení tréninku se samozřejmě zaměřujeme na penalty, ale rozdíl je v proměnění na tréninku a v samotném zápase.

Naopak těšit vás může fakt, že jste se třinácti inkasovanými góly nejlépe bránícím týmem soutěže. Je to dáno výbornou defenzivou celého týmu? Nebo v obranné části vynikají jednotlivci?
Defenzivní činnost se zkvalitnila z důvodů zlepšeného přístupu všech hráčů v jednotlivých pozicích v týmu a sehranosti mužstva, které spolu hraje již delší dobu.

Projevuje se podle vás u jednotlivých týmů krajského přeboru trénovanost? Někdo trénuje třikrát v týdnu, někdo dvakrát. Někdo se schází ve větším počtu, někdo v menším počtu. Jak je tomu u vás?
Pravdou je, že trénujeme třikrát v týdnu společně A a B mužstvo se zhruba sedmdesátiprocentní účastí na trénincích a v pátek jsme většinou kompletní.

Které týmy vás v podzimní části krajského přeboru překvapily a které naopak zklamaly?
Překvapil mě Červený Kostelec svým postavením v tabulce a ziskem bodů. Naopak jsem čekal více od posíleného Kostelce nad Orlicí.

Jak pojmete zimní přípravu? Kdy ji začnete a na co se zaměříte?
Příprava na jarní část sezony, to je velké dilema z důvodu reklamace umělé trávy. Ta se nepoužívá již šest měsíců a nemám informaci, zda ji vůbec fotbalový klub Slavie pro jarní část využije. Může se stát, že do míče poprvé kopneme až v březnu na přírodní trávě.

Plánujete nějaké změny v kádru?
Změny pro jarní část nechystáme. Budeme do A mužstva pomalu začleňovat naše nadějné dorostence.

Chcete ještě něco doplnit?
Chtěl bych poděkovat všem hráčům a realizačnímu týmu za zodpovědný přístup k plnění svých povinností k fotbalovému klubu a popřát všem hodně zdraví v roce 2017. Závěrem bych ještě chtěl poděkovat Magistrátu města Hradec Králové a Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje za podporu našich mládežnických celků.