Brzy by se mohl znovu zapojit do přípravy týmu. Do zápasu už by prý mohl naskočit po reprezentační přestávce.

Janoušek se vrací do Varnsdorfu
Hradecký klub uvolnil na půlroční hostování do druholigového Varnsdorfu záložníka Jiřího Janouška, který v severočeském klubu už působil na podzim. Trenéru Frťalovi bude 
k dispozici už tento víkend.

Lékaři šestadvacetiletému fotbalistovi původně diagnostikovali vysoký krevní tlak v plicním oběhu, což u lehčích případů způsobuje především rychlejší únavu a dušnost. Před týdnem v pátek před utkáním proti Bohemians 1905 vše dokonce ukazovalo na možnou plicní hypertenzi a Halilovič byl hospitalizován.

„Známe případy, kdy hráč zkolaboval přímo na hřišti a nebylo mu pomoci. Moc klidní jsme přes víkend nebyli. 
Ale katastrofický scénář o plicní hypertenzi se naštěstí nepotvrdil," oddechl si hradecký trenér Bohuslav Pilný.

Podrobná vyšetření obavy nepotvrdily. Bolest na plicích a v okolí srdce u Haliloviče zřejmě způsobila srážka se spoluhráčem při tréninku. K tomu se přidalo nachlazení.

Ligový fotbal
I. LIGA – 21. kolo, pátek 
20. března, 20.15: Mladá Boleslav – Ostrava (Slovak Sport). Sobota 21. března, 17.00: Jihlava – Hradec Králové, Jablonec – Příbram, Slovácko – Č. Budějovice, 20.15: Sparta – Teplice 
(ČT sport). Neděle 22. března, 15.45: Plzeň – Liberec (ČT sport), 18.00: Bohemians – Dukla, Brno – Slavia.

„Emir má v následujících dnech úlevy od tréninku. K týmu by se však měl připojit co možná nejdříve. Záleží jen na něm, jak se bude cítit, a až bude na sto procent fit, vrátí se do hry," dodal Pilný.

„Votroci" vyjádřili podporu spoluhráči hned po vítězném (1:0) utkání s Bohemians 1905, když v rukou drželi dres s Halilovičovým číslem 26.

„Vítězství patří hlavně jemu," vzkázal střelec vítězného gólu David Vaněček. Halilovič už se brzy připojí k mužstvu, které bude teď bojovat o další úspěch v Jihlavě.