Jiří Plíšek už není trenérem Hradce Králové! Po nedělním „výplachu" od Dukly Praha byl prakticky ihned odvolán. Týmu se s největší pravděpodobností ujme Luboš Prokopec, jednatřicetiletý kouč úspěšného juniorského týmu. Taková je zpráva číslo jedna z nedělního krušného podvečera.

A ta druhá? Komplex trvá dál. Jede se stále podle stejných not. Dukla se ve vzájemných zápasech baví fotbalem a vítězí, Hradec je pouze za trapného sparingpartnera. „Votroci" už počtvrté v řadě s Pražany prohráli a za 360 minut jim nedali ani jednu branku.

Celkové skóre? 0:10!

Nedělním hanebným představením si navíc zadělali na pořádný malér. Takhle se prostě o holý život nehraje! Místo odpichu za záchranou přišla totální ostuda.

Před zápasem vyzval hradecké fanoušky kapitán Milan Fukal, aby přestali s negativními projevy na osobu trenéra Jiřího Plíška. Marně.  I v neděli se ozývalo mohutné Plíšek ven! Opakovaně a s přibývajícími minutami se vzrůstající razantností.

Na konci 78. minuty dokonce nejortodoxnější jádro fanoušků přešlo za domácí lavičku a až dokonce zápasu hlasivkami tvrdě útočilo na čtyřicetiletého kouče.

Naposledy.

Teď už nebudou mít důvod, Plíšek už na lavičce stát nebude.

A samotný zápas? Vše podstatné se stalo ve druhém poločase. Nejprve Romera předskočil Plašila a jen těsně minul. Stejně se o pár desítek vteřin později vedlo také Borkovi.

A Dukla zlobila dál. Na trávníku existovalo jen jedno mužstvo.

Romera si povodil na špagátu Plašila, odcentroval a Hašek z pár metrů jen o milimetry minul.

V 65. minutě už ale uhodilo. Fukal ztratil ve středu pole míč a rychlý brejk do otevřené obrany nekompromisně vyřešil Borek.

O sedm minut později definitivně pohřbil hradecké naděje střídající Přeučil, třetí gól pak přidal ještě Pospěch. Hradec byl zdecimovaný, zničený a trapný…

Hradec Králové - Dukla Praha 0:3

Fakta – branky: 65. Borek 74. Přeučil, 83. Pospěch. Rozhodčí: Jech – Filípek, Vlasjuk. Bez karet. Diváci: 3490. Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil (68. Hadaščok), Hájek, Fukal, Poděbradský – Štěpán (74. Strnad), Hochmeister, Šisler, Harba – Kulič (58. Klapka), Uškovič. Trenér: Plíšek.
FK Dukla Praha: Rada – Romera, Štětina, Vorel, Vrzal – Malý, Borek, Gedeon – Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Engelmann) Trenér: Kozel.

Hvězda zápasu

VOJTĚCH PŘEUČIL, záložník Dukly Praha. Na plac přišel v 70. minutě, o čtyři minuty později vstřelil druhou branku a pak ještě nádherně připravil gól pro parťáka Pospěcha.

Moment zápasu

RYCHLÝ BREJK. V 65. minutě se Fukal srazí v hloubi pole s Klapkou, Dukelští vyletí do rychlého kontru, míč si potáhne Borek a milimetrově přesnou střelou odstartuje hradecký pohřeb.