V pořadí pátý přípravný zápas dnes absolvují prvoligoví fotbalisté FC Hradec Králové. A ne s ledajakým soupeřem. Na Bavlně změří síly s pražskou Slavií! Výkop je v 17 hodin, vstupné je zdarma.

Fanoušci by si duel v nově vybudovaném mládežnickém centru rozhodně neměli nechat ujít. ,,Votroci" se po delší době představí přímo v Hradci Králové. ,,Samozřejmě bych si přál pěknou kulisu. Slavia bude vždy atraktivním soupeřem ať už půjde o přátelský či mistrovský zápas," říká trenér Jiří Plíšek.

V minulém týdnu absolvoval se svými svěřenci náročné kondiční soustředění v jabloneckých Břízkách. S přístupem panovala maximální spokojenost. ,,Měli jsme tam po všech stránkách výborné podmínky. Kluci to odmakali na sto procent, přestože už na ně v závěru doléhala únava."

Náročné dávky se zákonitě musely projevit. Hradečtí v sobotním utkání podlehli na Julisce pražské Dukle 2:5. ,,Není jednoduché odjíždět ze soustředění do jiného města. Všichni samozřejmě apelujeme na koncentraci a morálku, přesto se po takhle náročném týdnu hráči už zpravidla vidí doma. Přestože pracovali v únavě a přišly i zbytečné chyby, měl tenhle zápas svůj význam."

Od utkání se Slavií si Plíšek slibuje živější projev. ,,Únava by už měla ustoupit. Každopádně očekávám zlepšení. Bude to pro mě větší příležitost pro objektivní posouzení kvality jednotlivců."

Den poté se ,,votroci" střetnou v Opatovicích s Jabloncem (17.00), i proto se dá očekávat rozdělení kádru na dvě části. ,,Chceme toho využít. Předpoklad je takový, že hráči, kteří nastoupí od začátku, odehrají větší část jednoho či druhého střetnutí. Rozvrhneme to do obou zápasů," přikyvuje.

Otazník visí pouze nad startem Rezka, jehož v závěru minulého týdne  začala pobolívat achillovka. K týmu se naopak po krátkodobém volnu připojí čerstvý ,,ženáč" Marek Plašil.

Slavia v sobotu vyhrála kvalitně obsazený turnaj v Čelákovicích. Nejprve zvládla po remíze 2:2 penaltový rozstřel s Mladou Boleslaví, ve finále pak porazila brankami Škody a Červenky Jablonec 2:0. ,,Nemá cenu z toho dělat nějaké velké závěry. Týmy, které tam byly, samozřejmě mají kvalitu. Každopádně je to vítězství v turnaji, které má  svoji cenu z hlediska psychiky. Věřím, že i tyhle výsledky fanoušky na náš vzájemný duel nalákají," pronesl hradecký kouč.