Trenér po podzimu třináctého týmu Gambrinus ligy Jiří Plíšek se vyjádřil k aktuálním tématům přípravy.

Kondiční soustředění: „Jsem spokojen, a to ze dvou důvodů. Jednak jak kluci  poctivě pracovali a za druhé, že jsme vše zvládli bez zranění."

Zdravotní stav kádru: „V tomto směru se dlouhodobě posouváme k lepšímu, přesto ještě musíme být trpěliví.  Spolu s týmem se nepřipravují Janoušek a Dvořák. U nich bude rekonvalescence ještě nějakou dobu trvat. Uškovič se připravoval individuálně. Tento týden uvidíme, jakým směrem  se bude jeho stav ubírat.

Filip Klapka (po zranění kolena): „V jeho případě je potřeba mít reálný pohled na věc. Na soustředění sice byl, ale měl upravený režim. Na rozdíl od ostatních hráčů neměl takovou zátěž a netrénoval s balonem. U Filipa se jednalo  vyloženě o kondiční stránku. Přesto musím říci, že to, co jsme měli v plánu, zvládl. Prozatím ovšem nemůžeme dělat žádné závěry a ani bych se do nich nepouštěl. Uvidíme, až začne trénovat s míčem. Své si  k tomu řeknou i lékaři. Zatím musíme být čekatelé."

Marek Kulič (sedmatřicetiletý útočník přišel na měsíční testy): „Musím upřesnit, že Marek zde není na žádných testech. O jeho fotbalových kvalitách nikdo nepochybuje. Jen on sám projevil jistou dávku odpovědnosti vůči nám i klubu a po svých zdravotních problémech, které ho na podzim provázely, chce mít jistotu, že bude v pořádku. Takže v jeho případě je to spíš zdravotní zkouška, rozhodně ne fotbalová. Během čtrnácti dnů, co je s námi, absolvoval všechno. Takže pokud se nestane nic neočekávaného, v což věřím, měl by nám na jaře pomoci."

Libor Žondra, útočník HFK Olomouc neuspěl na testech: „Přišel zraněný a s námi absolvoval pouze jeden trénink. Vrátil se domů. V tento moment je to uzavřená záležitost."

Juraj Tomášek, slovenský záložník přišel na zkoušku: „K týmu se připojil na soustředění v Břízkách. V tomto týdnu chceme prověřit jeho fotbalovou stránku. Počkáme na nejbližší zápasy, poté budeme moudřejší."

Posily: „Intenzivně pracujeme na příchodu útočníka, ale konkrétní jméno zatím zveřejnit nemůžeme. Rádi bychom ještě přivedli perspektivního stopera."

Zimní příprava FC Hradec Králové

Pondělí 7. ledna: zahájení zimní přípravy;
Středa 9. ledna – Tipsport liga: Hradec Králové – Táborsko 2:2 (Zelený, Harba);
Sobota 12. ledna – Tipsport liga: Dukla Praha – Hradec Králové 0:2  (Harba 2);
Neděle 13. ledna – Tipsport liga: Hradec Králové – Viktoria Žižkov 1:0 (Voltr);
Neděle 13. až pátek 18. ledna: zimní soustředění v Břízkách u Jablonce n. N.;

Středa 23. ledna – Tipsport liga: Č. Budějovice – Hradec Králové, Praha-Eden, 11.00;
Sobota 26. ledna: semifinálové utkání Tipsport ligy, hř. Beroun, 11.00;
Neděle 27. ledna: finálové utkání Tipsport ligy (11.25, hř. Beroun), v případě porážky v semifinále náhradní zápas s FK Pardubice (14.00, hř. Nymburk);
Středa 30. ledna: HFK Olomouc – Hradec Králové, hř. Olomouc, čas bude upřesněn;
Sobota 2. až neděle 10. února: herní soustředění v Turecku (Antalya). Soupeři: Viitorul Constanta (Rum.), Donji Srem (Srbsko) a Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko);
Sobota 16. února: Dobrovice – Hradec Králové (generálka), hř. Nymburk, 14.00.