„Votroci" v neděli mohou získat nejcennější skalp v sezoně. Fotbalisté Liberce doposud nepřipomínají pečlivě seřízený stroj, jenž loni dojel až ke zlatému pokladu. Obhájce titulu má zatím do mistrovské fazony asi stejně daleko jako novorozeně do důchodu. Před Hradcem se otevírá nečekaná šance. Možnost na úspěch, klidně tříbodový, tu je.

Osm zápasů, jen tři vítězství, celkem dvanáct získaných bodů a průběžné šesté místo. To je na Liberec málo. V honbě za dalším titulem povážlivě ztrácí dech už na samém startu. Vždyť od dvojice vedoucích celků – Plzně a Jablonce – jej dělí pět bodů…

V minulém kole měli Liberečtí znovu namále. S průměrnou Ostravou v domácím prostředí prohrávali už 0:2, až podařený závěr a dvě branky Jana Blažka jim zachránily alespoň bod.

„Ukázali jsme naši sílu. Šli jsme za vítězstvím. Kdyby se hrálo ještě dalších pět minut, tak to obrátíme. Do příštího zápasu v Hradci Králové by nám to mělo pomoct," tvrdí Blažek.

V Hradci mají před obhájcem titulu respekt. Především ofenziva Liberce má parametry vysoké kvality.

„Liberec má jednoznačně sílu ve středových hráčích, jako je Jirka Štajner či Bosančič. Vepředu má především Blažka, u kterého má forma v posledních zápasech stoupající úroveň," vyzdvihuje silné stránky Slovanu hradecký lodivod Jiří Plíšek.

Obě mužstva ve středu odehrála zápas Poháru České pošty. Hradec vyhrál 1:0 na trávníku Bohemians Praha, Liberec zvítězil až po penaltovém rozstřelu v České Lípě.

„Poháry jsou vždy ošidné. Navíc Liberec, stejně jako my, šetřil některé hráče základní sestavy," prohlásil Plíšek.

„Votroci" z osmi duelů vyhráli pouze jeden (s Brnem 2:0), naposledy těsně padli v Mladé Boleslavi (0:1).

„Po utkání v Boleslavi, kde jsme, myslím si, měli získat alespoň bod, nás s Libercem čeká velice důležitý zápas, 
ve kterém potřebujeme získat další body. Ovšem čeká nás  soupeř skutečně evropských kvalit," soudí Jiří Plíšek.

V sestavě se zemětřesení nedá očekávat. Mimo hru je stále čtveřice Klapka, Plašil, Malinský a Janoušek. A tak Plíšek nemá moc variant k výběru. Počítat už bude moct s uzdraveným záložníkem Tomášem Strnadem.