Mistr stále může snít o obhajobě titulu. V Hradci Králové zvítězil díky brance Limberského z první půle, ale výkonem nepřesvědčil.

„Votroci“ sehráli povedenou partii, měli šance, Plzeň přestříleli, Šisler orazítkoval břevno… Jenže po neděli stále platí: po návratu do ligy nezískali s Viktoriány ani bod.

V první půli se bylo na co dívat. Zásluhu na tom měla obě mužstva. Už ve 4. minutě obral Petržela o míč liknavého Šislera, ale Lindra v první velké šanci neprostřelil.

„Votroci“ hrozili z dálky. Prakticky každá jejich střela zpoza šestnáctky volala po gólu. Střelecké manévry odstartoval Poděbradský, s jehož pokusem si ještě Pavlík celkem v pohodě poradil.

Daleko více práce měl s jedovkou Dvořáka, kterou jen s námahou vytlačil na roh.

Pak vypustil bombu z pětadvaceti metrů Černý a Pavlík hledal kýbl se studenou vodou, aby svlažil pekelně rozpálené rukavice.

V 16. minutě se opřel do míče důrazný středopolař Šisler a jeho dalekonosný pokus narazil do břevna!

Prakticky z protiútoku se po pasu Daridy dostal za obranu Kolář, ale hradecký brankář nebezpečnou situaci včasným výběhem vyřešil.

Jenže krátce před odchodem do kabin kapituloval. Plzeň rozehrála roh nakrátko, k míči se dostal Limberský, připravil si střeleckou parketu a míč, jenž před Lindrem nevyzpytatelně změnil směr, skončil v síti.

Vzápětí mohl po centru Štěpána srovnat účty Zelený, jenže o metr minul levou tyč.

Viktoriánům cestu za výhrou zkomplikoval Ďuriš, který se po faulech na Šislera a Černého hloupě vykartoval.

Hradec měl půl hodinu na vyrovnání. Agilní Šisler vytáhl ze svého repertoáru další pumelici, která prosvištěla nad břevnem. Pak se hnal do šestnáctky Štěpán, ale v poslední chvíli mu v dobré šanci ukopl míč Limberský a Dvořákova hlavička skončila těsně vedle.

Plzeňský kapitán Horváth si oddechl – včerejší sedmatřicáté narozeniny oslavil důležitým vítězstvím.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 0:1

Fakta – branka: 40. Limberský. Rozhodčí: Franěk – Kovařík, Zeman. Žluté karty: 1:1 (Šisler – Ďuriš). Červená karta: 0:1 (62. Ďuriš). Diváci: 5495. Poločas: 0:1.
FC Hradec Králové: Lindr – Pávek (59. Janoušek), Hochmeister, Plašil – Holeš, Černý (63. Mrázek), Šisler, Poděbradský – Dvořák, Štěpán, (85. Voltr), Zelený. Trenér: Kotal.
FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský –  Horváth, Darida (87. Procházka)– Petržela (82. Berger), Kolář, Ďuriš – Bakoš (89. Wagner). Trenér: Vrba.

Hvězda zápasu

Obránce Plzně DAVID LIMBERSKÝ. Reprezentační bek vystřelil Plzni cenné vítězství. V druhé půli zastavil v nebezpečném úniku hradeckého Štěpána.

Moment zápasu

BOMBY ŠISLERA. Hradecký záložník měl střelecký den. V prvním poločase trefil z 30 metrů břevno, v druhé půli to zkusil znovu, ale těsně přestřelil.