Psal se 17. květen letošního roku, „votroci" křepčili po vítězství nad Sokolovem v kabině a s lahvemi šampaňského v rukou slavili návrat do první ligy. Od té doby si na svém stadionu neškrtli. Kvůli nutné přestavbě se museli ukrýt do mladoboleslavského azylu.

V sobotu se po pěti měsících vrací domů! Zpátky z vyhnanství.

A to nejlepší? Přijede Slavia Praha! Slavná značka českého fotbalu.

Víkend otců

Fanoušci černobílých jsou štěstím bez sebe. Tuhle sobotu měli v kalendáři zaškrtnutou od léta. Pod Bílou věží se chystá velká sláva. Má být vyprodáno. Kapacita stadionu (4500 míst) by měla být zaplněna na maximum.

„Prodáno máme zhruba dvě třetiny kapacity. Jsem přesvědčený, že bude úplně plno," říká marketingový manažer Milan Šedivý. Pokladny se zbylými vstupenkami se otevřou ve 13.30 hodin.

Desáté kolo ePojisteni.cz ligy bude poprvé v této sezoně věnováno otcům s dětmi, respektive rodinám.

„Víkend otců je pro nás akcí, kterou pořádáme už po několikáté. Fotbalové kluby chtějí tímto poděkovat všem rodinám s dětmi, které stadiony pravidelně navštěvují a zároveň přilákat nové návštěvníky z řad tatínků, maminek, dědečků, babiček i dětí," uvedl Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží.

Víkend otců samozřejmě podpoří různými akcemi i v Hradci Králové.

Ale nejdůležitější je fotbal. O ten tu jde především. Jak se bude zápas blížit, atmosféra bude houstnout. 
V Hradci dali přípravám maximum. „Už od zápasu se Zlínem, tedy tři neděle nazpátek, děláme všechno proto, aby byli fanoušci spokojení. Všichni se se hrozně těšíme. Zápas se Slavií spojený s otevíráním stadionu je pro nás svátkem," říká Milan Šedivý.

Tomu přizvukuje také trenér „votroků" Bohuslav Pilný. I on se těší jako malý kluk. Se svým týmem chce zapůsobit a Slavii přechytračit.

„Celý tým je v určitém napětí, během týdne to šlo vypozorovat.  Víme, co a kdo je před námi. Jsme v očekávání, jak zápas zvládneme. Lidé z klubu udělali maximum, teď je na nás, abychom předvedli kvalitní výkon," uvedl kouč.

Bude to na Slavii stačit? zjistíte už za pár hodin.
Zápas začíná v 15 hodin.