Ze třetí příčky HLDS III. třídy ročníku 2012/13 si Sokol Kratonohy B zajistil postup do okresního přeboru. Nejen k uplynulé sezoně hovořil Jiří Čáka, trenér tohoto kolektivu.

Byl postup vaším cílem již před začátkem sezony? Nebo v jaké fázi jste se rozhodli o něj usilovat? Co vás překvapilo?
Na postup jsme nepomýšleli, jelikož po podzimu jsme skončili na pátém místě se ztrátou pěti bodů na čtvrtého v tabulce. V průběhu sezony jsme se dozvěděli, že mohou postupovat až tři týmy a to rozhodlo, že se o postup popereme.

Kdo byl tahounem mužstva? Mělo individuality nebo to byl jednolitý vyrovnaný celek?
Myslím si, že mužstvo bylo vyrovnaným celkem. Když se zrovna nedařilo, tak se hráči navzájem podpořili, zápas dovedli otočit a vyhrát.

Kdy měl tým největší krizi?
V předposledním utkání proti Novému Bydžovu C. Některým hráčům nedošlo, o co hrajeme, že jsme na třetím místě, a odjeli na hudební festival. Případná prohra by nás odsunula a postup by se nezdařil. I když nám přijeli na pomoc hráči A týmu, přesto jsme po poločase prohrávali 1:2 a nervozita pracovala. Nakonec jsme však duel otočili.

Hráli jste stále v popředí tabulky, cítili jste nějaké nebezpečí?
Od poloviny jarní části soutěže jsme byli stále dva body za Ohnišťany, takže nebezpečí jsme viděli v nich, že vše vyhrají a postoupí oni.

Jak jste byli spokojeni s diváckou kulisou?
Na domácí zápasy chodilo poměrně dost diváků, zhruba osmdesát až sto, a i na venkovní utkání někteří přijeli. Divákům za tuto podporu děkujeme.

Co chystáte nového pro vyšší soutěž jak v kádru týmu, tak i pro vaše věrné příznivce?
Tým zůstane skoro stejný z devadesáti procent. Chystáme dvě až tři posily, ale vše je v jednání. Pro diváky budeme chtít hrát slušný fotbal a nezklamat je.

V rámci letní přípravy vás čeká jaký program?
V tomto období se budeme připravovat s A týmem a jsou zařazeny přípravné zápasy.

Přání do nové sezony?
Hrát v klidném středu tabulky, mít co nejméně zraněných a dostatečnou diváckou kulisu.   (ld)

TJ Sokol Kratonohy B - sedící: P. Špás; dolní řada zleva: J. Šťepánek, V. Tomášek, D. Vítek, L. Veverka, D. Hamák, T. Veverka, K. Jakubec; horní řada zleva: J. Čáka, M. Nun, P. Vyleťal, V. Pišta, J. Sadílek, F. Josef, M. Šikl, A. Březina.