Hradečtí však přišli o naději dříve, především na podzim. Už před střetnutím ve Vítkovicích byl jejich osud prakticky jasný. Proto trenéři poslali do brány nováčka, poprvé si ve druhé lize zachytal Patrik Vízek.

„Dokud byl reálný postup, rozhodli jsme se kvůli chemii držet dvojici Radim Ottmar, Jirka Lindr. Ale řekli jsme si, že kdyby nebyly postupové ambice, chceme Patrika vidět ve druhé lize,“ vysvětlil volbu kouč Karel Havlíček.

Pětadvacetiletý gólman zatím zažil vrchol kariéryv polovině března, kdy si zachytal čtvrtfinále poháru, v němž černobílí nestačili na obhájce trofeje ze Zlína.

A nyní nastoupil ve druhé lize. „Na jednu stranu je to splněný sen. Odmalička jsem šel za tím, abych se prosadil v áčku,“ vykládal po zápase Vízek. „Ale mrzí mě, že to nebyla vítězná premiéra,“ ujistil.

Je to tak, Hradec ztratil po domácí prohře s Ústím nad Labem body i v dalším souboji s týmem hrajícím o záchranu. Ve Vítkovicích Votroci sice vedli, když dal devatenáctý gól v sezoně Jan Pázler, ale dvacet minut před koncem vyrovnal po rohovém kopu exhradečák Libor Žondra. „Je to ztráta,“ řekl Adam Vlkanova.

Votrokům nepomohlo ani Žondrovou vyloučení deset minut před koncem.

Vítkovice - Hradec Králové 1:1

Fakta - branky: 69. Žondra – 58. Pázler. Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Petřík. ŽK: 4:4 (Malík, Žondra, Hýbl, Prajza - Kvída, Krátký, M. Černý, Vlkanova). ČK: 1:0 (81. Žondra). Diváci: 671. Poločas: 0:0.
MFK Vítkovice: Květon – Malík, Mikula, Dramé (46. Prajza), Twardzik – Pašek, Ožvolda (66. Urbančok), Motyčka, Okleštěk (66. Mrázek), Hýbl – Žondra.
FC Hradec Králové: Vízek – M. Černý, Čech, Kvída, Plašil – Krátký (90+3. Martan), Zorvan (77. Miker), Janoušek, Urma – Vlkanova, Pázler (71. Schwarz).