Proti němu stála esa, exreprezentanti, vítěz Poháru UEFA, velká jména. V týmu Zbuzan se to jimi hemží: Mario Lička, Radek Šírl, Marek Kincl, Radek Dosoudil.

Přesto byl mužem zápasu v 9. kole fotbalové divize C domácí gólman Jiří Mašek. Dvaačtyřicetiletý matadorse přitom do brány postavil poprvé v sezoně.

Inkasoval jen jednou, v poslední minutě ho pokořil Lička a vyrovnal stav duelu na 1:1. Posledním dotekem zápasu uklidil míč do pravého rohu domácí branky. „Trefil to parádně,“ uznal po utkání Maškův kolega a obvyklá jednička Josef Mačí. „To bych nejspíš neměl ani já,“ smál se.

V následné penaltové loterii ještě Mašek zneškodnil dva pokutové kopy hostujících, ani to však na druhý bod pro Sršně nestačilo. Hosté nakonec vyhráli rozstřel 7:6.

Jiří, jak jste si premiérový start za kratonožské Sršně v divizi užil?
Měl jsem velikou radost, když řekl trenér v kabině moje jméno. Chytám už opravdu dlouho, ale zase jsem v tu chvíli znervózněl – jako nějaký dorostenec. Nakonec to ze mě při úvodním hvizdu spadlo a zápas jsem si užil.

Ve vápnech na Královéhradecku toho pamatujete možná úplně nejvíc. Co vás u fotbalu udrželo tak dlouho?
Sport jsem měl vždycky strašně rád a celé dětství jsem se mu nepřetržitě věnoval. První delší pauza od fotbalu mi nepřinesla nic dobrého a trvala dlouhých sedm let. Začal jsem se věnovat metalové hudbě a věcem okolo. Nakonec se mi ale podařilo vrátit zpátky na trávník a do normálního života, za což jsem opravdu vděčný.

Jaké jste měl fotbalové sny, když jste šel na první trénink?
Asi jako každý malý chlapec jsem snil o slávě a penězích, reprezentaci a Realu Madrid.

Do jaké míry se vám touhy vyplnily?
Reprezentační dres se mi poštěstilo obléknout v mládežnických kategoriích, za Real jsem zatím nenastoupil. (směje se) Ligu jsem si nakonec zkusil alespoň futsalovou, což mi udělalo velikou radost.

Nejste nejmladší. Je těžké se v tomhle věku připravit na zápas?
Žádné speciální rituály nemám. Od hlavy až k patě se namažu emulzí a ovážu tejpem.

A jak se cítíte po zápase?
Do středy potom jezdím na vozíčkovém křesle a ve čtvrtek začínám znovu. (směje se)

Kdo je podle vás nejlepším brankářem divize C?
Osobně se mi hodně líbil zbuzanský Winter, který na mě působil hodně jistě. Pepa Ptáček ze Živanic na sobě svědomitě pracuje a můj kolega Mačí je možná nejlepším penaltovým brankářem vůbec. Ještě bych vyzdvihnul vysokomýtského Černíka.

David Jošt