A jak byli s výkony v úvodní polovině soutěže spokojeni trenéři jednotlivých týmů?

1. FK Nová Paka

Viktor Pařízek, trenér: ,,S prvním místem jsme všichni spokojeni. Samozřejmě jsme věděli, že spojení dvou týmů (Nová Paka a Nový Bydžov – pozn. red.) s sebou přinese mnoho problémů, ale nakonec si myslíme, že se nám podařilo vybudovat silný tým nejen po stránce fotbalové, ale i kolektivní. Pohled na tabulku může v mnohých vzbudit  pocit, že jsme vše zvládli jednoduše, ale každý zápas byl pro nás velice těžký a kluci si vždy sáhli až na dno svých sil. V soutěži nebylo lehkých zápasů, i když podle výsledků se to tak mohlo jevit."

TJ Svitavy

Zbyněk Zbořil, trenér: „Podzim, to byla jedním slovem divočina. Takový začátek sezony jsem nikde ještě nezažil. Když má mužstvo po osmi kolech šest bodů, tak to většinou stojí trenéra místo. V dalších sedmi zápasech jsme však získali 19 bodů a dostali se tam, kam Svitavy patří. Těch zbytečných ztrát bylo ale hodně a hlavně dvě domácí prohry 0:3 mě štvou dodnes. S pokorou musíme těch 25 bodů brát, protože po porážce v Letohradu jen málokdo věřil tomu, že budeme čtvrtí a s takovým bodovým ziskem."

TJ Dvůr Králové

Roman Oliva, trenér: „Skvěle se nám vydařil vstup do soutěže. Při plné tréninkové morálce jsme si připsali čtyři vítězství a po čtyřech kolech měli plný počet bodů. Jenže pak přišel uprostřed podzimu útlum. Ztráceli jsme body, nedávali góly. Za vším byl fakt, že podobně, jako v předchozích sezonách, odešli studenti na vysoké školy a přestali trénovat. Ta absence se projevovala až příliš. Závěr podzimu byl ve stylu: jednou nahoře, podruhé dole. Zatímco doma jsme hráli poměrně dobře a porážku si nepřipsali, venku se nám nedařilo a hlavně produktivita mužstva byla velice špatná. Šancí bylo dost, proměňovat jsme je ale nedokázali. V zimní přestávce se navíc budeme muset výrazně zaměřit na defenzivní hru. Není normální, abychom za poslední čtyři kola inkasovali 12 branek. Jinak bodově i co se týče umístění se podzim vcelku vydařil. K úplné spokojenosti mi chybí tak čtyři body, představoval jsem si jich 28. Štve mě ztráta dvou bodů ve Vysokém Mýtě, vrcholem pak byl prohraný výkon mužstva z druhého poločasu v Železném Brodě."

Jiskra Ústí nad Orlicí

Otto Jáně, trenér: „Působím u mužstva krátkou dobu, takže na nějaké komplexní hodnocení je ještě brzo. Nad očekávání se nám povedla první polovina soutěže, která byla jak herně, tak hlavně bodově velice slušná. Poté jsme začali mít problémy, co se týče zdravotního stavu hráčů, takže v té druhé polovině mohu být spokojen s tím, že ti hráči kteří do hry zasáhli, se blížili divizním parametrům. I když na ty nejlepší celky to samozřejmě nestačilo."

FK Pardubice B

Jaroslav Míchal, trenér: „Umístění po podzimní části soutěže přesně odpovídá našemu hernímu projevu v jednotlivých utkáních. Odehráli jsme jen několik utkání (Trutnov, Dvůr Králové), kdy jsme předvedli kolektivní kombinační výkon. V několika utkáních jsme si hráli na fotbalisty bez patřičného nasazení (Vysoké Mýto, Rapid Liberec). V dalších utkáních nás herně vyškolil soupeř (Dobrovice, Nová Paka). A ve dvou utkáních jsme hráli pěkný fotbal a dostali jsme na frak (Svitavy, Náchod). Celkově musím konstatovat, že s podzimním projevem je naše spokojenost asi tak poloviční."

FK OEZ Letohrad

František Dvořák, trenér: „K úplné spokojenosti našeho týmu v podzimní části chybějí tři body. Jednoznačným pozitivem je začlenění mladých hráčů do zápasů, vždyť na konci sezony nastupovali v základní sestavě hráči, s nimiž se spíše počítalo do B týmu. Ale musím říct, že si tito hráči vedli vesměs velmi dobře. Je ovšem jasné, že nevyrovnanost jejich výkonů byla poměrně vysoká. Negativem podzimní části sezony jsou jednoznačně výsledky na venkovních hřištích. Dokazují to pouhopouhé tři body, a to je opravdu málo. Na závěr bych chtěl poděkovat jak hráčům, tak všem lidem, kteří nezanevřeli na letohradský fotbal a byli nám oporou ať už v hledišti nebo v zákulisí a připravili nám v rámci možností adekvátní zázemí."

Sokol Živanice

Vítězslav Rejmon, asistent trenéra: ,,Ke spokojenosti máme hodně daleko. A mám na mysli jak umístění, tak bodový zisk. Měli jsme mít o osm až deset bodů víc a reálná by byla pátá příčka. A to vzhledem ke kvalitě hráčů i vytvoření podmínek v klubu. Zklamáním jsou pro nás hlavně ztráty z domácího trávníku, i když je nutné poznamenat, že jsme hráli s prvními třemi celky v tabulce. Náš tým se před sezonou skládal ze čtyř mančaftů: Živanice, FK Pardubice, FC Hradec Králové a Lhota pod Libčany. Měli jsme málo času na sehrání, což se projevilo zkraje soutěže. Po příchodu zkušeného Herzána a hlavně trenéra Pulpita došlo k rapidnímu zlepšení. Naše hra dostala řád. Neprohráli jsme šest zápasů v řadě a tabulkou se posouvali výš a výš. Když už to vypadalo na jakousi záchranu podzimní části, přišla domácí prohra s Železným Brodem. A místo vygradování úspěšné série jsme dostali pořádnou facku."

FK Náchod

Radovan Hromádko, trenér: „Vítězstvím v posledním zápase v Trutnově jsme podzim trochu napravili. V Náchodě proběhla před sezonou restrukturalizace kádru, což se promítlo do podzimní části. Přes všechny problémy, které nás potkaly, se to ustálo a nakonec přišly i výsledky. Poslední zápasy už měly tvář, hráči pochopili, že nikdo nejde proti nim, a i když se prohraje, tak je potřeba se ctí a s tím, že každý na hřišti odevzdá maximum. V každém případě ale máme stále na čem pracovat."

MFK Trutnov

Miloš Dvořák, trenér: „Jelikož jsme měli co by nováček výrazně těžký los, tak byl úvod z naší strany všelijaký. Po ostrém startu ale přišlo období velice slušných výsledků, když se nám dařilo vyhrávat hlavně doma. Výkony byly dobré a hlavně v okresním derby se Dvorem jsme byli velice spokojeni. Pak ale přišly i horší duely. Vůbec nejslabší výkon předvedl tým při debaklu v Živanicích, velice nás mrzí domácí porážka od Náchoda. Kdyby se tento duel povedlo vyhrát, podzim by se hodnotil kladně. Jenže výsledek 2:3 zkazil dost dojem a díky tomu u nás spokojenost není. Potěšili mě mladí kluci. Ať už Jan Holubec, Patrik Doubic nebo Tomáš Bönisch, hráli poprvé divizi a zapadli skvěle. Oporou byl tradičně Honza Šťastný v brance."

SK Vysoké Mýto

Karel Řehák, trenér: ,,Mužstvo jsme převzali s kolegou Pavlem Dvořákem až v průběhu sezony, kdy mělo na kontě pouze dva body. Potřebovali jsme tým hlavně zvednout, což se nám hned ve dvou kolech podařilo, kdy jsme získali šest bodů. Bohužel, poté přišel útlum, kdy se nám povedlo bodovat jen dvakrát a měli jsme na to, abychom získali více. Závěrečné zápasy jsme zvládli. Máme 14 bodů a zachovává nám to naději, že na jaře bude v Mýtě, o co hrát. Mohu říct, že z mé strany za devět kol, co jsem u týmu, panuje celkem spokojenost, ale za celý podzim spokojeni být samozřejmě nemůžeme."

Tabulka po podzimu:

1.    Nová Paka       15   12   2    1    47:14    38
2.    Dobrovice        15   10   3    2    35:13    33
3.    Pěnčín-Turnov 15    9    2    4    36:19    29
4.    Svitavy            15    7    4    4    31:23    25
5.    Dvůr Králové    15    7    3    5    21:26    24
6.    Kutná Hora       15    7    2    6    25:19    23
7.    Ústí nad Orlicí    15    7    1    7    29:25    22
8.    Pardubice B      15    5    4    6    19:23    19
9.    Jablonec n. J.    15    5    4    6    23:29    19
10.  Letohrad           15    6    1    8    21:28    19
11.  Živanice            15    5    3    7    22:22    18
12.  Náchod             15    5    3    7    26:34    18
13.  Trutnov            15    5    1    9    24:38    16
14.  Železný Brod     15    4    3    8    22:34    15
15.  Vysoké Mýto     15    3    5    7    20:28    14
16.  Rapid Liberec     15    2    1   12   12:38     7

Divize C - sestava podzimu podle Deníku (jen hráči východočeských týmů):

Ottmar (Nová Paka) - Janda (Nová Paka), Hudec (Ústí nad Orlicí), Ptáček (Svitavy) - Herzán (Živanice), Bohuslav (Náchod), Fejk (Dvůr Králové), Belej (Svitavy) - Kabourek (Letohrad), Vaňous (Ústí nad Orlicí), Blažej (Nová Paka)