Zimní přípravě odzvonilo. O víkendu vypukne jarní část fotbalové Gambrinus ligy. Hradečtí „votroci“ v generálce porazili 1:0 Bohemians 1905 a nyní se již soustředí na ostrý start. „Formu ladíme jednoznačně na Plzeň, a proto doufám, že do soboty ještě stoupne,“ říká rychlonožka Jiří Poděbradský, jenž tuší, že zápas na půdě lídra bude stát spoustu sil.

Máte za sebou poslední přípravný zápas. V jaké formě se cítíte?
Domnívám se, že proti Bohemce jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v zimě. Formu ladíme jednoznačně na Plzeň, a proto doufám, že do soboty ještě stoupne.

Asi se shodneme, že proti „klokanům“ to bylo z vaší strany hlavně v první půli velmi dobré představení.
Určitě. Myslím, že nám sedělo větší hřiště. Do té doby jsme odehráli zápasy na rozměrově menších plochách. V první půlce jsme hráli to, na co jsme zvyklí. Jen doufejme, že proti Plzni to bude ještě o něco lepší.

Vy osobně jste měl jednu dvě dobré příležitosti, ale gól z toho nebyl. Necháváte si to až na ligu, třeba jako na podzim proti Olomouci?
Ano. Doufám, že tam zase něco spadne a budou z toho důležité tři body. Proti Bohemce to nevyšlo.

Jak byste shrnul přípravu? Vám jakožto fyzicky vybavenému fotbalistovi asi příliš problémy nedělala…
To mi nedělá nikdy. Fyzicky jsem na tom dobře pokaždé. Ze začátku to bylo tvrdé. Až po absolvování fyzických testů, které prokázaly, že jsme na tom docela dobře, se zvolnilo. Nicméně příprava byla náročná, ale je to potřeba. Člověk musí mít naběháno.

V sobotu vstoupíte do jara utkáním v Plzni. Západočeši mají útočně laděný tým, což prokázali i v závěrečných přípravných zápasech. Jak takové mužstvo udržet na uzdě?
Bude to těžké utkání. Plzeň se brání špatně, neboť má rychlé hráče, kteří jsou navíc technicky vybavení. Když jsme s nimi hráli doma, troufnu si říct, že jsme byli v první půli chvilkami lepší. Jediný recept, jak na ně, je podat maximálně dobrý výkon, hrát tvrdě a nepustit je k ničemu.

Těšíte se na sprinterské souboje s hbitými krajními hráči soupeře?
(usměje se) Moc ne, protože vím, že jsou hodně rychlí. Bude to stát spoustu sil, ale člověk si s tím musí poradit. Hlavně je nesmíme nechat rozeběhnout do jejich útočných akcí. Chce to hned zpočátku je atakovat a nenechat se obejít.

S jakým výsledkem byste byl spokojený?
Samozřejmě si přeji vítězství, ale i bod by byl dobrý.

Čtěte také:
Povedená generálka: Potěšilo vítězství i výkon