Z remízy 1:1 neměl samozřejmě radost ani záložník JIŘÍ PODĚBRADSKÝ (nar. 9. září 1982), který na hřišti odvedl velké penzum poctivé práce.

O vítězství jste přišli naprosto zbytečně, souhlasíte?
Je to tak. První poločas se nám vydařil, podobně jsme chtěli hrát i ve druhém, ale bohužel jsme úplně vyhořeli.

Čím si vysvětlujete takovou proměnu?
Je to pro mě nepochopitelné. Nevím, čím to může být. Asi nás vedení 1:0 příliš uchlácholilo. Asi jsme si všichni mysleli, že se nám už nic nemůže stát. Jenže stalo se, a soupeř vyrovnal.

Mužstvo bylo po přestávce k nepoznání…
Nebylo to jenom námi. Soupeř výrazně přidal, zatlačil nás a my se z toho nemohli vymanit. Na pasivitu jsme také čtvrt hodiny před koncem doplatili.

V prvním poločase jste úspěšně kombinovali, vytvořili si několik šancí, jenže proměnili pouze jedinou. V koncovce to stále není ono, že?
V zakončení se trápíme již delší dobu. Od začátku jara jsme gólů moc nevstřelili. Je to naše slabina, na které neustále pracujeme. Snad se to bude jenom lepšit.

Vy jste se trefil jako jediný. Se dvěma brankami jste nejúspěšnějším střelcem týmu v jarní části. Situaci z 33. minuty jste gólovou střelou chladnokrevně vyřešil…
Předcházela tomu bezvadná práce Pavla Dvořáka, který mě ideálně našel zpětnou přihrávkou. Gólman byl na přední tyči, takže branka byla v podstatě prázdná. Nebylo těžké poslat míč do sítě.

Náskok na předposlední Hanáky jste nenavýšili. Sedm kol před koncem vás od sestupové příčky dělí pouhých pět bodů. Nyní navíc zajíždíte do Sokolova…
HFK jsme chtěli porazit. Měli bychom svým způsobem klid. Bohužel se to nepovedlo. Uhrát body v Sokolově je vždycky těžké. Vloni na jaře jsem tam působil, takže vím, o čem mluvím. Sokolov je doma velmi silný. Musíme hrát nadoraz. Pokud předvedeme něco podobného jako nyní ve druhém poločase, budeme bez šance na bodový zisk.