Za stavu 1:2 se totiž klokanům naskytla v 88. minutě obrovská možnost k vyrovnání v podobě pokutového kopu. Podhajský se však neobtěžoval skočit ani na jednu stranu, zůstal stát a míč mu přistál v náručí. Jak je to možné? Prostě to věděl!

Adam se pokusil o panenkovský dloubák, vy jste však ani nepohnul a míč pohodlně lapil. Chtělo to asi hodně odvahy, že?

Jeli jsme na pohárový zápas, takže klidně mohlo dojít na penalty. Bohemka ji kopala už v sobotu na HFK Olomouc, tak jsem se podíval na internetové stránky, jestli tam ta penalta nebude zdokumentovaná fotkami. Našel jsem to. Věděl jsem, že to dal Adam doprostřed, a když ji šel kopat i tentokrát, tak jsem zkusil zůstat stát. Říkal jsem si, že buď budu za pitomce já, nebo on. Naštěstí to vyšlo.

Napodobil jste jihlavského gólmana Vojáčka, který podobně vyzrál v mistrovském utkání na opavského Bartesku. Není v poslední době hráčů kopírujících Antonína Panenku nějak moc?

Musíte na to mít sebevědomí. Na rovinu říkám, že kdybych tohle o Adamovi nevěděl, tak bych nějakou stranu riskl. Já taky klukům říkám, že střela doprostřed je z devadesáti procent gól. Pokud má mít brankář nějakou šanci, musí jít o něco napřed a prostě to risknout. Díky internetovým stránkám jsem si to tentokrát odpustil.

Ve druhém poločase jste předvedl skvělý zákrok také proti parádním nůžkám v podání Haška. Bylo těžké na nepředvídaný kop zareagovat?

Byl to reflexivní zákrok, měl jsem při něm poměrně i štěstí.

Nastoupil jste po delší době. Bylo těžké po psychické stránce zvládnout utkání v Ďolíčku? Jak jste se cítil mezi tyčemi?

Věděl jsem, že nastoupím. Trenéři mi to řekli po utkání v Jihlavě, mohl jsem se na to tedy připravit. Na Bohemce bylo vždycky perfektní fotbalové prostředí, takže jsem se moc těšil. Každého hráče to tam motivuje k co nejlepšímu výkonu.

Z výsledku a postupu musíte mít určitě velkou radost. První poločas byl jasně ve vaší režii, vedli jste 2:0, ale nakonec z toho přece jen bylo drama…

Do zápasu jsme vstoupili úplně fantasticky, v první desetiminutovce vstřelili dvě branky a byla jen škoda, že těsně před poločasem Milan Válek neproměnil gólovou šanci. Za stavu 3:0 by bylo hotovo. Ve druhé půli Bohemka těžila z velkého množství standardních situací, dostala se do tlaku a fantastické publikum ji pořádně hnalo. Šťastným gólem se jí povedlo snížit, ale my jsme v nastaveném čase přidali pojistku.

Myslíte, že jste si výkonem řekl o místo v základní sestavě pro nedělní utkání s pražskou Duklou?

Na tohle bych nechtěl odpovídat. Soustředil jsem na zápas s Bohemians. Co bude, se uvidí.

Pro zkušeného brankáře ve vašich letech asi není jednoduché plnit roli dvojky…

Do brány může jen jeden. Chytat začal Jirka Lindr a já mu fandím. I když jsem na lavičce, snažím se kluky burcovat. Nemá cenu si házet klacky pod nohy. Jsme tým, který musí jít v každém zápase za vítězstvím.

Jak už bylo řečeno, v neděli hostíte Duklu, která z pěti utkání získala pouhé dva body. Doma jste zatím stoprocentní. Bude těžké vyzrát na zkušeného soupeře, který stále čeká na první výhru?

Čeká nás každopádně kvalitní protivník. Dukla v minulém kole odehrála výborný zápas se Slováckem a ze dna tabulky se bude chtít zdvihnout co nejdříve. U nás jí v tom musíme zabránit. Potřebovali bychom vstoupit do utkání jako na Bohemce. Dařilo se nám i herně, takže doufám, že to zvládneme i v neděli.(kp)