Jak vám bylo po uplynutí normální hrací doby za stavu 1:1? V tu chvíli jste už asi jen těžko věřil, že zápas dovedete do vítězného konce…
No, nebylo mi nejlépe. Hlavou toho běželo hodně. Když jsme ale dali gól, tak to ze mě všechno spadlo. Bohužel to byl z naší strany bezkrevný výkon. Čáslav přijela bojovat a rvát se o život. Zato my jsme si snad mysleli, že to uhrajeme fotbalovostí. Vůbec nám to nešlo. Nebojím se říci, že to chvílemi bylo z naší strany otřesný. Nevím, čím to bylo. Přijdeme na hřiště a jako bychom už myšlenkami byli na příštím zápase.

Přes matný výkon jste zůstali ve hře o postup. Podobný projev by ve zbývajících dvou kolech určitě na plný zisk nestačil. Štěstí vám tentokrát ukázalo přívětivou tvář…
Hlavně by tady Pilařovi měli postavit pomník. (směje se) Vašek nás na jaře táhne a důraz, který předvedl ve vápně v rozhodující situaci, byl ukázkový. Tak to mělo vypadat už při Chlebounově střele, kterou gólman Čáslavi jen vyrazil. Zbytečně se pak až do konce nervujeme.

Čím si vysvětlit, že ve třetím domácím utkání v řadě většinu času z prvního poločasu doslova prohospodaříte?
Nevím. V kabině si řekneme, že začneme náporem a soupeře zatlačíme. Pak přijdeme na hřiště a všechno je jinak. Jedna špatná přihrávka, soupeř má najednou dva, tři auty, chytne se a je ve hře. Nám naopak začne váznout kombinace a míč vůbec nedokážeme podržet. Zlobil nás hlavně Kocourek. Přestože jsme věděli, že je nebezpečný, nechávali jsme mu příliš volného prostoru. To by se prostě stávat nemělo. Zaplaťpánbůh za Pilku (přezdívka Václava Pilaře – pozn. red.), že dal gól.

V zápase jste předvedl dva parádní zákroky. Překvapilo vás, že byla Čáslav tak nebezpečná?
Na soupeřových hráčích bylo znát, že k záchraně potřebují každý bod. Bohužel byli ve většině soubojů lepší a důraznější. Měli tím pádem i více ze hry a dostávali se do šancí. Naštěstí je neproměnili. Doufám, že jsme si takový zápas vybrali naposledy. Přesvědčili jsme se, že se nikdo sám neporazí.

Jediný gól jste inkasoval z trestného kopu. Dala se Strnadova rána chytat?
Míč prošel prodlouženou zdí. Viděl jsem ho na poslední chvíli. Zareagovat už jsem nestihl.

Výhra se počítá. Na druhou příčku ztrácíte dvě kola před koncem bod. Bude těžké předstihnout úhlavní soky v boji o postup?
My se hlavně musíme soustředit na vlastní výkony. Spousta lidí to různě propočítává, ale my musíme jít zápas od zápasu. Teď nás čeká Sokolov. Každý si musí uvědomit, o co se hraje, a podle toho k utkání přistoupit. Podobný výkon jako s Čáslaví by určitě venku na body nestačil.