Na Slovácko bez brankáře Podhajského! Toto neradostné konstatování je bohužel pravdivé. Muže, který se v minulém kole největší měrou podílel na bezbrankové remíze Hradce Králové v Příbrami, skolila angína a jeho start v nedělním šlágru druhé fotbalové ligy je tedy naprosto vyloučen.

Zatímco se včera všichni hráči připravovali na dopolední tréninkovou dávku, Karel Podhajský už „upaloval“ ze Všesportovního stadionu zpátky do postele. “Byl jsem vedení předat lékařskou zprávu. Už v úterý mě přepadly vysoké horečky. Doktor mi nejprve nasadil krátkodobá antibiotika, ale vše se po důkladnějším vyšetření ukázalo složitější. Trénovat mohu až od příští středy. Jsem z toho dost otrávený,“ říkal zkroušeným hlasem zkušený brankář. Jeho nemoc samozřejmě spoluhráče nepříjemně zaskočila. „Je to škoda. Karel odchytal poslední zápasy ve velkém stylu. Dostal vlastně jen jeden gól ve Vítkovicích, a to ještě hodně nešťastný. Jirka Lindr ho ale určitě kvalitně zastoupí,“ je přesvědčen kapitán týmu Radim Wozniak.

Z Příbrami „votroci“ sice přivezli cenný bod, výkon, kterým se na stadionu u Litavky prezentovali, byl však z kategorie velmi špatných. Také Wozniak tento fakt nijak netajil. „Doufám, že to bylo jen krátkodobé zatmění v našich hlavách. Zklamali jsme trenéry i sami sebe. V kabině jsme si to vyříkali. Proti Slovácku to chceme odčinit.“

Podrobnosti k utkání a rozhovor s trenérem Luďkem Klusáčkem přineseme v zítřejším vydání.