Asi byste se vůbec nezlobil, kdyby vám nedělní duel vyšel podobně jako ten předešlý domácí s Ústím nad Labem…

Samozřejmě. Hlavně musíme hrát od začátku tak, jako s Ústím ve druhém poločase. Doufám, že to vyjde a vyhrajeme.

Tříbodový zisk bude určitě podmíněn nátlakovou hrou…

Potřebujeme chytit začátek zápasu a vstřelit co nejrychlejší gól. To se pak vždycky hraje líp.

Vítkovice stejně jako Ústí usilují o záchranu. Myslíte, že nedělní utkání bude v lecčems podobné?

Na rozdíl od Ústí měly Vítkovice výborný vstup do jara. Dvakrát dokázaly vyhrát na hřištích soupeřů. Sebevědomí jim tedy chybět nebude.Ve druhé lize není lehkého zápasu. My hlavně musíme hrát zodpovědně, koncentrovaně a co nejrychleji jejich odpor zlomit.

Nedělní soupeř navíc v minulém kole dokázal potrápit vedoucí Opavu. O vítězství přišel až v nastaveném čase. Byl pro vás tento výsledek překvapením?

Já si hlavně myslím, že Vítkovice kvalitou svého kádru do spodní poloviny tabulky nepatří, takže doma mohou potrápit kohokoliv.

Chytá se proti takovým soupeřům těžko? Dá se předpokládat, že vytížený asi moc nebudete…

Jak jsem řekl, hodně bude záležet na vstupu obou týmů do utkání. Vítkovice k nám zřejmě přijedou pečlivě bránit, přesto jejich hráči dokážou být nebezpeční. Koncentraci musíme udržet po celý zápas. Obzvláště při standardních situacích, které nám na jaře činí dost velké problémy. Třeba Prohászka s Doležalem jsou výbornými hlavičkáři, a my nesmíme dopustit, aby se ve vápně prosadili.

Cítíte nyní coby nový kapitán za výkony a výsledky mužstva mnohem větší zodpovědnost?

Zodpovědnost cítíme všichni. Dříve jsem dělal zástupce Radimu Wozniakovi, teď ho dělá on mně. Nic dramatického se nestalo. Celá kabina ví, o co se hraje.

V předešlých dvou utkáních jste vstřelili šest branek. Potíže s koncovkou by tedy měly být zažehnány. V jakém rozpoležení se tým momentálně nachází?

Nálada se každopádně zvedla. Doufám, že po nedělním utkání bude ještě lepší.