„Podruhé jsem se narodil. Už je mi o dost líp, ale ještě to není úplně ono,“ pronesl v pondělí sám hráč, jenž je v péči lékařů na anesteziologicko-resuscitačním oddělení královéhradecké fakultní nemocnice.

U sedmadvaceti­letého útočníka docházelo při sobotním kolapsu ke krátkým zástavám srdeční činnosti a dechu. Díky včasné první pomoci hráčů, členů realizačního týmu i diváků se ho podařilo udržet při základních životních funkcích do příjezdu záchranné služby. Poté byl Fejfar letecky transportován do královéhradecké fakultní nemocnice. Tam lékaři udržovali bydžovského hráče v umělém spánku, ze kterého se probudil v nedělní podvečer.

V pondělí již byl schopen komunikace: „Nechápu to. Celý život hraji normálně fotbal a najednou se mi stane tohle. Vůbec nic si ale nepamatuji. Který že je to dneska vlastně den?“ zeptal se Fejfar, jehož poslední vzpomínky se týkají pátku. Sobotní události předcházející kolapsu si nevybavuje vůbec.

„Moje fotbalová kariéra je asi u konce, hrůza,“ smutně pronesl Fejfar, který si však uvědomuje, že zdraví je přednější a že měl velké štěstí. Nechybělo totiž mnoho a mohl dopadnout podstatně hůř. „Doufám, že mě co nejdříve pustí, abych se v neděli mohl jet podívat na utkání svého týmu,“ neopouští ho optimismus. Bydžovské mužstvo čeká v duelu se Dvorem Králové obnovená premiéra v divizi, kam se vrátilo po čtyřech letech.

S návratem Zdeňka Fejfara do normálního života to tak rychlé nebude. Musí podstoupit ještě několik důkladných vyšetření, která by měla odhalit příčiny zdravotního selhání. „Zatím mi ještě doktoři vůbec nic neřekli. Snad brzy zjistí, co se mi stalo,“ poznamenal Zdeněk Fejfar. Podle našich informací lékaři vyloučili možnost infarktu.

„Je nám strašně líto, co se Zdeňkovi stalo. Doufáme, že jak je silný na hřišti, tak bude silný i při vypořádání se zdravotními problémy. Věříme v jeho houževnatost a vitalitu. Potěšilo nás, že na záchraně jeho života se podílel i hráč soupeře. Tímto děkujeme Novopackým za korektní přístup k vzniklé situaci. Velice si jejich postoje vážíme,“ uvedli bydžovští funkcionáři Petr Kebort a Vladimír Blažej.